Ivana Bukovčana-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK


Uzavretý
meno
V. 24. septembra 2019

Dlhodobo odstaveny privesny vozik na chodniku okrem ineho znemoznuje upratovanie a udrzbu tohto priestoru.

25. september 2019

Anonymný užívateľ

vozik nepotrebuje stk a ek. cize kludne tam moze byt
25. september 2019

Silvia Vilhanová

Môže tam byť z pohľadu toho, že stk a ek nepotrebuje. Ale môže tam byť aj napriek tomu, že ho nikto nevyužíva a len zavadzia?

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
25. september 2019

Psickar

Ak sa jedná o dlhodobo umiestnený vozík treba požiadať správcu komunikácie o odstránenie. Ak zaberá verejné priestranstvo treba vyrubiť poplatok za zaberanie. Iný pohľad by bol ak by vozík majiteľ pravidelne premiestnoval, poprípade pouzival.
07. október 2019

V.

Aby bolo celkom zrejme, ze tento dlhodobo odstaveny vozik brani udrzbe tohoto zakutia, prikladam dalsiu fotku a znovu ziadam o riesenie.
07. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
šetrením bolo zistené, že uvedený vozík nestojí zaparkovaný na chodníku ale na slepej ceste k Elektrickej distribučnej spoločnosti na pozemku Magistrátu hl. m SR Bratislavy. Bolo vojdené do kontaktu s majiteľom a bolo zistené, že nejde o vrak, pretože vozík je v riadnom užívaní a je na neho zaplatená zákonná poistka.
Vzhľadom na skutočnosť, že vozík nie je vrak, netvorí prekážku cestnej premávky a majiteľ jeho zaparkovaním neporušuje žiadne platné VZN ani žiadne ustanovenie zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke, MsP nemôže vo veci ďalej konať.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
11. november 2019

V.

Ak by bol vozik pouzivany, nestal by v odpadkoch a nebol by zarasteny burinou. Majitel tento vozik presunul a momentalne blokuje celkom lukrativne parkovacie miesto priamo pred bytovym domom. Ak ste s majitelom v kontakte, skuste mu napisat, ze ak to nie je legalne, je to urcite neslusne.
12. november 2019

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

s majiteľom komunikovala polícia. Ja naňho kontakt nemám.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
13. november 2019

V.

Dobry den,

Vedeli by ste moju spravu preposlat policii? Problem s neporiadkom bol vyrieseny. Teraz ale privesny c k blokuje parkovacie miesto takmer pri vchode do bytoveho domu
15. november 2019

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

stále je zodpovednosť za vyriešenie podnetu na polícii. Váš komentár sa im teda ukáže ako aktualizácia podnetu.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania