Gercenova - problémové parkovanie


Vyriešený
meno
Katarína Baková 27. septembra 2019

Je prosim vas taketo parkovanie v poriadku?

02. október 2019

Odpoveď samosprávy

Podľa súčasnej platnej legislatívy, konkrétne podľa § 52 ods. 2 zák. č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, môžu vozidlá používať chodník v prípade, že ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m okrem zóny s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a zóny s plateným alebo regulovaným státím.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
03. október 2019

Mmm Msm

problem ale je, ze cez tie auta nevidiet do krizovatky. brania vo vyhlade vodicom aj chodcom. a to tam este nikto nedodrzuje zonu 30, ta je v celej oblasti.
03. október 2019

Odpoveď samosprávy

MsP nemá kompetencie riešiť dynamickú dopravu, t. j. merať rýchlosť idúcich vozidiel.
Podľa § 25 ods. 1 písm. d) zák. č. 8/2009 Z. z. vodič nesmie zastaviť a stáť na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou; tento zákaz neplatí v obci na križovatke tvaru "T" na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty. Základným predpokladom porušenia tohto ustanovenia je skutočnosť, že vozidlo musí stáť na cestnej komunikácii (ceste.) Z toho vyplýva, že vozidlo stojace na chodníku (za predpokladu, že neporušuje ustanovenie § 52 ods. 2 cit. zákona) nestojí na cestnej komunikácii (ceste), a teda nenapĺňa skutkovú podstatu priestupku podľa § 25 ods. 1 písm. d) cit. zákona a teda MsP nemá zákonný dôvod vodiča tohto vozidla riešiť.

Bc. Marcela Sabinová
15. december 2019

Mmm Msm

porusovanie predpisov. parkovanie a jazda po chodnikoch. od 1.12. 2019 je mozne parkovat na chodniku prilahlom ku komunikacii. a casto tu jazdia ako blazni. parkovanie je pri dome gercenova 7. taktie z parkujuxe vozidla casto stoja v prechode pre chodcov a tak ze nevidiet do kriZovatky

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania