Krížna-chodník-bariérový


Vyriešený

Bolo by mozne konecne nieco robit s neustalym zaberanim chodníka cukrarnou a autami? Na prejdenie ostava ledva pol metra a nie a nie spoznat vinnika pripadne dockat sa napravy, podobny oroblem vznika aj na druhej strane od greckeho bistra....

20. november 2019

Xxx

Poprosim urgovat
25. november 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
25. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

posielame podnet na Mestskú políciu. Bohužiaľ tá zatiaľ kvôli zákonu nemôže uplatňovať objektívnu zodpovednosť a preto môže pokutovať zle stojace vozidlá len osobne na mieste. Uvedomujeme si, že to je absolútne zbytočné a míňa to naše kapacity a prostriedky a aj preto náš pán primátor začal pracovať na zmene zákona o obecnej polícií aj v spolupráci s Ministerstvom vnútra, ktoré mu v tomto prisľúbilo podporu. Reálna situácia je táka že do volieb sa pripraví návrh zákona a následne o ňom bude rozhodovať parlament už v novom zložení. Poprosíme vás preto aby ste v prípade možnosti okamžite volali na linku 159, aby policajti mohli prísť a na mieste podnet vyriešiť. Momentálne máme spustenú aj kampaň na nábor nových mestských policajtov a policajtiek, aby kapacity umožňovali začať vymáhať zákon v uliciach Bratislavy k spokojnosti všetkých občanov a občianiek. Mrzí nás zbytočná zastaranosť možností riešenia tejto situácie, avšak už usilovne pracujeme na riešení. Taktiež by situácii na tejto ulici mala pomôcť aj novoschválená parkovacia politika, ktorá bude lepšie regulovať parkovanie áut v meste.

PS: v prípade, že niekto z Vášho okolia má záujem, môžete pokojne odporučiť: http://www.budpolicajt.sk/

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
25. november 2019

Xxx

Dobry den a je problem aby tam mazdy druhy den prisla hliadka s metrom dajme tomu o 10:00 pomerala vzdialenost aut od budovy rozdala pokuty pripadne sjo trolovala prevadzky ak zaberaju verejny priestor nad ramec? To mozi uz aj za sucastnej legislativy a stacilo by aby to robili dva tyzdne a ludia sa uz naucia ako paekovat... Resp. Je problem aby magistrat za 100€ vyznacil na chodniku hranicu chodniku? To by bolo pro klientske, docasne a vhodne primatora ktory tu je pre ludi...
29. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Váš podnet bol preverený hliadkami Exp. MSP BA I. Na mieste bolo zistené, že exteriérové sedenie pred prevádzkou je zrušené a chodník je priechodný v dostatočnej šírke. Na požiadanie bolo hliadke predložené povolenie na zabratie verejného priestranstva pred touto prevádzkou, ktoré bolo vydané správcom komunikácie - Magistrát hl. m. SR Bratislavy platné do 15. októbra 2019.
Hliadky budú miesto monitorovať priebežne aj naďalej a zistené priestupky budú realizovať v súlade so zákonom.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania