M. Schneidera Trnavského-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Marek Ištok 30. septembra 2019

Od začiatku prestavby električkovej trate je zle nastavené časovanie a niekoľko krát som už bol svedkom veľmi tesného stretu dvoch alebo viac áut (raz aj účastníkom - nikto samozrejme nečaká že semafory sú až takto zle nastavené).
Semafor je konkrétne zle nastavený pri prepínaní zo zelenej v smere Karloveská ->M. Schneidera-Trnavského na zelenú zo smeru Harmincova->M. Schneidera-Trnavského. Aj pri pomerne pomalom rozbehu vozidla z Harmincovej ešte stále vidno autá prechádzať po M. Schneidera-Trnavského s 1-2s rezervou ku kolízií.

02. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
02. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet sme preverili a požiadali sme o stanovisko zástupcov Krajského dopravného inšpektorátu (KDI). Podľa vyjadrenia KDI je čas medzi ukončením zeleného signálu v smere z Karlovej Vsi a začiatkom zeleného signálu pre smer z Harmincovej ulice v trvaní 5 sekúnd. Vozidlá prechádzajúce križovatku na žltý alebo červený signál je preto možné vidieť v priestore križovatky aj v čase zeleného signálu z Harmincovej ulice. Kontrola a sankcionovanie porušenia dodržiavania zákazu jazdy na červený signál je v kompetencií polície.

Zdôrazňujeme tiež, že v prípade zobrazenia doplnkovej zelenej šípky vozidlo nemá v križovatke prednosť, toto pravidlo je uvedené v § 9, vyhlášky č. 9/2009 Z.z.:
(3) Pri riadení cestnej premávky na križovatke
g) doplnkový signál (rôznych smerov) so zeleným svetlom v tvare zelenej šípky (č. S 10), ktorým je doplnený signál s plným červeným svetlom "Stoj!", svietiaci súčasne s týmto signálom alebo súčasne so signálom s plným žltým svetlom "Pozor!", alebo súčasne so svietiacim signálom s plným červeným svetlom "Stoj!" a signálom s plným žltým svetlom "Pozor!", znamená pre vodiča možnosť pokračovať v jazde len v smere, ktorým uvedená šípka alebo šípky ukazujú; pritom vodič je povinný dať prednosť v jazde vozidlám idúcim vo voľnom smere.

S pozdravom

Oddelenie dopravného inžinierstva
Hlavné mesto SR Bratislava
03. december 2019

Mikulas

M. Schneidera Trnavského-semafor-zle nastavený

Z dovodu prerabania elektrickovej trate v dubravke sa neda odbocit z harmincovej smer karlova ves a povolene otacat sa je az v dubravke na krizovatke m.s.trnavskeho a alexyho. Avsak semafor je tak nastaveny ze sa da otocit cca kazde 4 minuty a tvoria sa dlhe kolony. Prestavte aspon teraz semafory bo aktualne su nastavene pre pustanie elektriciek ktore tam teraz nejazdia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania