M. Marečka-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Neriešený
meno
V. 03. októbra 2019

Dlhodobo odstavene aito na chodniku pred dvoma mesiacmi nahlasene na dohladove centrum DNV bez reakcie

04. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie, z fotodokumentácie nevieme usúdiť, či má daný automobil platnú TK a EK. V prípade, ak automobil nemá platnú TK a EK, ďalšie kroky v zmysle platnej legislatívy sú v pôsobnosti Okresného úradu. Ak však automobil má platnú TK a EK, nemáme voči majiteľovi daného auta žiadne právny rámec, na základe ktorého by mu mal byť automobil odtiahnutý.

Mgr. Erika Labašková
referent organizačných vecí a podnikateľských činností
Mestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves
05. október 2019

V.

Dobry den,

toto auto stoji na chodniku. Bolo nan ipozornene aj dohladove centrum. Prikladam dokaznu fotku o tom, ze uz viac ako rok nema platnu EK a TK. Mam ho ist za vas aj niekam odtiahnut? Nerozumiem preco tu potrebujete dodatocne dokazy.
06. október 2019

Silvia Vilhanová

Odoslané na Okresný úrad.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
07. október 2019

Odpoveď samosprávy

Predmetné vozidlo napriek neplatnej STK a EK nevykazuje známky vraku, resp. opusteného vozidla, má EČV. Neplatnosť STK a EK ako bolo spomenuté vyššie rieši Okresný rad Bratislava. V prípade, že státím na chodníku porušuje dopravné predpisy, sankcionovanie a prípadný odťah vozidla je v kompetencii MsP a štátnej polície.
Kto? Okresný úrad Bratislava, Odbor pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie, MsP a PZ SR

Ing. Katarína Macáková
odd. výstavby, dopravy a životného prostredia
MÚ MČ Bratislava-Devínska Nová Ves
08. október 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Okresný úrad
08. október 2019

Martin

auto parkuje na chodniku pre chodcov,staci ze idu dva kociky a uz je problem sa im vyhnut kedze tam to auto zavadza

mimochodom je bezne ze auta upchaju chodnik a neda sa vobec preist k bublinke,na terasu...
06. marec 2020

Marry

Toto vozidlo bolo veľmi dlhý čas (min. 1 rok urcite) odstavené pred vchodom M.Marecka 18. Pred časom sme sa všetci potešili, že odstavene auto odtiaľ konečne zmizlo, avšak ono sa iba presunulo o uličku ďalej kde znova parkuje bez mihnutia už niekoľký mesiac, navyše dlhodobo bez stk ek.
09. marec 2020

Silvia Vilhanová

Podnet bol opätovne preposlaný na Okresný úrad.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
admin pre DNV
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania