Dočasný priechod v Dolných Krčacoch

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Veronika 02. októbra 2019

Priechod pre chodcov pri zastávke Dolné Krčace
Dobrý deň. Chcela by som upozorniť na situáciu, ktorá pretrváva od 27.9.2019.
Po odstránení drevenej lávky pre chodcov (ktorá ani z jednej strany nebola napojená na priechody pre chodcov) chýba akékoľvek riešenie prechodu cez cestu. Dochádza k situácii, že chodci prechádzajú pomedzi autá v časti, kde kvôli rekonštrukcii samé prechádzajú do protismeru (označené fialovou na fotke), pretože na ostatných miestach je už cesta uprostred rozkopaná + po jej prejdení nemajú dostatočný rozhľad, keďže na úrovni odstránenej lávky parkujú nákladné autá. Rovnako absentuje akékoľvek dočasné značenie pre vodičov, že cez cestu mimo značenia prechádzajú chodci. Týmto si Vás dovoľujem požiadať o promptné riešenie zamedzujúce dennodenným kolíziám chodcov s autami

03. október 2019

Baška Knaperková

Presne tak, súhlasím s Vami, Veronika, každé ráno vystupujem z autobusu X5 na zastávke Dolné Krčace v smere z Dúbravky na Molecovu. V rannej špičke prejsť cez cestu v zmysle "prepletania sa medzi autami" je hotové umenie. Ak mám s prechádzaním cez cestu problémy ja, čo potom moje deti, ktoré do IUVENTY chodia na plavánie. Vždy pred odchodom na plávanie ich dôrazne upozorňujem na opatrnosť. Od detí zase viem, že keďže absentuje oranžový dočasný prechod cez cestu alebo most, vodiči ich (tak ako všetkých ostatných) ignorujú. Situáciu treba okamžite riešiť, bezpečnosť a ľudský život sú prvoradé!
03. október 2019

Jaroslava Barteková

Tiež denne prichádzam na zastávku Dolné Krčace X5 - kou a uvažujem,
ako sa mi podarí dostať na druhú stranu. Doslova prosíme vodičov, aby zastavili a pustili nás.
Myslím, že je to poriadny hazard so životom a čo deti, ktoré denne tadeto prechádzajú. Pýtam sa, bude sa to riešiť,keď sa stane nešťastie? Chápem, že modernizáciu treba ale treba aj trochu opatrnosti.
Prosíme kompetentných, aby sa našlo rýchle riešenie.
03. október 2019

Roman Mihalik

Poslal som na FB p.Vallovi link na tento podnet nech sa riešenie urýchli.
03. október 2019

Veronika

Ďakujem :)
07. október 2019

Veronika

Kedze je situacia k dnesnemu dnu nadalej nezmenena, opatovne ziadam o urychlene riesenie. Za svetla je prechod cez tuto cestu nebezpecny, nie to este na vecer. Je len otazka casu, ked niekto uskoci do staveniskovej jamy, aby neskoncil pod autom - v pripade, ze stihne zareagovat, pretoze auta idu neprimerane rychlo!
07. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
10. október 2019

Jaroslava Barteková

Dnes sme už prešli cez novú lávku. Ďakujeme :-)
10. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Zhotoviteľ bol upozornený na chýbajúcu lávku pri zastávke Dolné Krčace. Včera večer ju tam znova osadili.

Pekný deň.

Oddelenie mestskej mobility
Hlavné mesto SR Bratislava
10. október 2019

Veronika

Dakujeme za doriesenie :)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania