Túlavá a agresívna suka nemeckého ovčiaka

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený
meno
Mgr. Zuzana Petrášková 07. marca 2011

Z areálu SOU elektrotechnického na Rybničnej 59 neustále uteká suka nemeckého ovčiaka, ktorá napáda psov. Včera, 6.3.2010 napadla a uhryzla mňa za prítomnosti môjho 20 mesačného syna. Majiteľ psa je neznámy, občas ho hľadá akurát vrátnik z areálu. Má obojok, no nie je na ňom známka ani z očkovania proti besnote ani poplaku za psa. Privolaná štátna polícia ho nevedela odchytiť a nič tým vraj spraviť iné spraviť nemôže... Máme sa báť vychadzať z domu? Pripájam fotku môjho pohryzeného predlaktia (v čase napadnutia som mala na sebe hrubú lyžiarsku vetrovku, ktorá zabránila penetrácii tesákov).

07. marec 2011

Mgr. Erika Vályi Horváth

Áno, stary problém na Rybnicnej. A nikto nic nerobí. Majitel ignoruje zákon. bolo by treba tu sucku dat do utulku, kde by sa o nu lepsie starali.
07. marec 2011

Ing. Anna Macurova

Vcera som bola ucastnickou situacie , ked tulava fana napadla psa a aj p.Petraskovu . Je to problem , ktory trva viac ako 2 roky a pravidelne sa opakuje , hlavne cez vikendy . Myslim si , ze je to problem , ktory by trebalo riesit a hlavne by mal za to niest zodpovednost majitel . Neboja sa jej len majitelia psov , rodicia deti , ale aj ostatni obyvatelia obidvoch domov .
07. marec 2011

Odpoveď samosprávy

Promptne riešime. Dáme vedieť výsledok.

Starosta Mrva
08. marec 2011

Mgr. Zuzana Petrášková

Napriek vyssie spominanemu som musela na Klinike infekcnej a geograficke mediciny zacat seriu ockovani proti bestote...
10. marec 2011

Odpoveď samosprávy

Vážená pani Petrášková,

Vašu udalosť, ktorá sa odohrala dňa 6.03.2011 na Rybničnej ulici sme dali okamžite prešetriť mestskou políciou a referátom ŽP na našom úrade. Šetrením bolo zistené meno i telefónne číslo majiteľa nemeckého ovčiaka, ktorý sa podhrabal cez nedostatočne zabezpečený plot areálu a napadol Vás. Jedná sa o právnickú osobu pôsobiacu v areáli SOU elektrotechnického.

Dňa 9.03.2011 sa dostavili na Miestny úrad BA -Vajnory vlastníci spoločnosti, ktorej z prenajatého pozemku v areáli SOU utiekol uvedený strážny pes, aby podali vysvetlenie k celej udalosti. Zo strany vlastníkov psa bolo prisľúbené, že ho z pozemku odstránia a kým sa tak stane, bude umiestnený v uzavretom koterci. Čo sa týka vyvodenia zodpovednosti za celý incident a náhrady škody, štátna polícia začala voči vlastníkom psa konanie. Pevne verím, že sa takáto udalosť už nebude opakovať.

S pozdravom

Starosta Ing. Ján MRVA
15. marec 2011

Anonymný užívateľ

Reakcia pani Petrášovej z facebooku 15.3.2011:

"reci su reci, chlieb sa je... suka dnes opat brazdila okolie..."

http://on.fb.me/eFSxzc
20. máj 2011

Odpoveď samosprávy

Podľa vyjadrení vlastníkov psa, nebolo v ich finančných možnostiach dostatočne zabezpečiť pozemok proti úniku ich strážneho psa a tak psa odovzdali do útulku, na čo osobne dohliadol pracovník miestneho úradu MČ Bratislava - Vajnory. Pes, ktorý je predmetom tohto podnetu, sa už od apríla nenachádza na území MČ Bratislava – Vajnory, podnet preto považujeme za vyriešený.

Ing. Ladislav Milincký
referát životného prostredia
MČ Bratislava - Vajnory

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania