Astronomická-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Uzavretý

Prístupová cesta k zbernym surovinám popri garážach je v katastrofálnom stave. Jazdia tadiaľ a parkujú aj ľudia, ktorí chodia so psami na výbeh. Žiadalo by sa cestu opraviť a vytvoriť parkovanie pre psíčkarov.

07. február 2020

Lukáš Bartošovič

dobry den, samosprava, reakcia na podnet nebude?
mensia aktualizacia - na predmetnom mieste prebiehaju akesi stavebne upravy, ktovie, ci sa to nejako prejavi aj na kvalite povrchu zmienovanej cesty
samozrejme po dokonceni, teraz je tam solidne trasovisko
24. február 2020

Lukáš Bartošovič

aktualny stav - vyssie zachytene stavebne upravy boli ukoncene, robotnici odisli, cesta vyzera o nieco kultivovanejsie, v okoli je drobny neporiadok... co na to povie Ivan, zadavatel podnetu?
15. marec 2020

Ivan

Cesta nadalej rozbitá, parkovanie žiadne. Nulová zmena.
17. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
08. september 2020

Ivan

Ako sa k tomu kompetentné oddelenie stavia o 1/2 roka neskôr, kedy možno čakať nápravu?
14. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

o vašom podnete sme opätovne upovedomili zodpovedné oddelenie.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
18. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

pozemky (reg. C-KN p.č. 1207/13, 1207/191 a reg. E-KN p.č. 15680/300), na ktorých sa nachádza uvedený zberný dvor a prístupová cesta k zbernému dvoru sú v správe Mestskej časti Bratislava - Ružinov.
Mestská časť zabezpečila zriadenie zberného dvora na pozemku v jej správe. Predpokladáme, že prístupová cesta bola vybudovaná so zberným dvorom.

S pozdravom
Kto? Mestská časť Ružinov

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
18. september 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Ružinov
22. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
24. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mestská časť Bratislava - Ružinov neeviduje komunikáciu medzi zverenými komunikáciami.
To, že je pozemok v správe mestskej časti neznamená automaticky, že máme v správe aj komunikáciu. Účelové komunikácie neboli predmetom zverovania.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
24. september 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
05. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

komunikáciu (nakoľko sa nejedná o komunikáciu I. a ani II. triedy) nemá v správe ani Magistrát. Nakoľko účelové komunikácie III. a IV. triedy majú na starosti MČ máme za to, že podnet by mala ďalej riešiť MČ. Buď komunikáciu zaradiť do svojej správy alebo nájsť správcu. Upozorňujeme ešte raz, že sa jedná o účelovú komunikáciu a o tie sa Magistrát nestará.

S pozdravom
Kto? Mestská časť Ružinov

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
05. október 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Ružinov
05. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
23. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

komunikácia na ktorú je podnet, je účelová prístupová komunikácia, ktorú nemá v správe mestská časť Bratislava - Ružinov, preto nemôžme použiť finančné prostriedky z rozpočtu mestskej časti na jej opravu. Pokiaľ ani magistrát hlavného mesta nemá v správe túto časť komunikácie, navrhujeme podnet uzavrieť, kým sa nevyrieši, komu patrí daná časť komunikácie.
25. október 2020

Ivan

Nesúhlasím s tým, aby sa podnet uzavrel. Jediné, čo tým chcete dosiahnuť, aby sa tento podnet, rovnako ako mnoho iných, odložilo ad acta a opať sa roky s tým nič nerobilo. Želám si, aby Vám to tu svietilo a Ste sa tým zaoberali. Argument, že "podnet uzavrieť, kým sa nevyrieši, komu patrí daná časť komunikácie" znie, ako sa chcete zriecť vlastnej zodpovednosti. Kto iný to má urobiť ako MČ?
18. november 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, Ivan,

žiaľ, ak podnet nevie riešiť ani Magistrát, ani MČ, podnet musíme v takomto prípade uzavrieť.

Ďakujem za pochopenie a prajem mnoho úspešne vyriešených podnetov v budúcnosti.
S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania