Nebezpečný výjazd pre cyklistov od Záhorskej Bystrice do DNV

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený

Zaslal: Peter Kulifaj, 09. marca 2014

Oficiálne evidovanej cyklotrase č. 5002 z Marianky do Devínskej Novej Vsi pribudol po vybudovaní kruhového objazdu na ceste č. 505 a ulici Jána Jonáša jeden závažný kolízny bod. Cyklisti smerujúci od Záhorskej Bystrice musia pri výjazde z vedľajšej cesty riešiť
a) otázku dopravného značenia, kde prikázaný smer je určený vpravo, pričom cyklotrasa vedie vľavo
b) vlastnú bezpečnosť, nakoľko po výjazde na hlavnú cestu sa musí cyklista rýchlo zorientovať, či má ísť ku krajnici a pokračovať ďalej do DNV po ulici Jána Jonáša alebo pokračovať "stredom cesty" ďalej na kruhový objazd.

Táto cesta je často využívaná rodinami s deťmi a aj preto by si zaslúžila bezpečnejšie riešenie.

10. marec 2014

Odpoveď samosprávy

Predmetný cyklochodník je v katastri Záhorská Bystrica. Odporúčame obrátiť sa na kompetentných, kto cyklochodník značil.

Miestny úrad MČ Bratislava-Devínska Nová Ves
OVDŽP
13. marec 2014

Marek

Tabulka oznacuje smer kde je cyklotrasa nie kade tam ist to urcuje znacka prikazany smer odbocenia
14. marec 2014

Odpoveď samosprávy

Dopravné značenie cyklotrás v katastrálnom území bratislavských mestských častí je v kompetencii Hlavného mesta SR BA, a to prostredníctvom jej organizácie STaRZ a značenie cyklotrás, vedených mimo katastra mesta je v kompetencii Bratislavského samosprávneho kraja.

Ing. Eva Ihringová
Referát výstavby, dopravy a správy majetku
Miestny úrad Bratislava - Záhorská Bystrica
Nám.Rodiny 1, 843 57 Bratislava
tel.: +421 2 659 57 128
mobil.: +421 903 414 179
mail: ihringova@zahorskabystrica.sk
web: www.zahorskabystrica.sk
14. marec 2014

Peter Kulifaj

Samozrejme, že z hľadiska zákona je to celkom jasné. Druhá vec je - ísť v pravo a otočiť sa až niekde pri kruhovom objazde pri VW je celkom od ruky. A nebezpečné aj pre zaparkované autá na krajnici cesty a množstvo kamiónov. Asi legálnym riešením je vystúpiť z bicykla, prejsť na druhú stranu cesty ako chodec, a potom naň opäť nastúpiť. To ale nerieši problém tých, ktorý by chceli ísť rovno na Dúbravku, pretože tí krajnicu ani nemajú...
15. máj 2014

Peter Kulifaj

Na cykloceste pribudla fyzická zábrana + značka informujúca o povinnosti odbočiť vpravo už nestojí na svojom mieste.
15. máj 2014

Peter Kulifaj

V situácii nastala zmena v podobe fyzickej zábrany. Z hľadiska automobilovej dopravy celkom pochopiteľné (nakoľko vozidlá nerešpektovali prikázaný smer jazdy), no z pohľadu cyklistu (často krát s dieťaťom za sebou) nie celkom ideálne. A pritom ide o oficiálnu cyklotrasu.

Ak by to bolo možné, navrhol by som v tomto mieste vyznačiť riadny priechod pre cyklistov (s možnosťou odbočenia vľavo smerom od Záhorskej Bystrice), ktorý by plynulo pokračoval v podobe piktogramov (ako v Starom Meste) smerom na kruhový objazd a ďalej po ceste 505 a tiež smerom na ulicu Jána Jonáša. Pokojne by stačilo na začiatok po koniec tejto, pre cyklistov dosť nebezpečnej križovatky.
24. júl 2014

Peter Kulifaj

V priebehu bol odoslaný oficiálny list na Magistrát s otázkou, ako ďalej (viď prílohy). 23.7 mi boli zaslané na vedomie postúpenia veci na Okresný úrad a STARZ.
14. august 2014

esteacerta

a hlavne na tej ceste permanentne parkuje nejaký kamión ;)

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.