Radlinského-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Patrik 23. októbra 2019

Po odstránení starého nepoužívaného stánku na rohu Radlinského/Bernolákova začali šoféri parkovať priamo v smere chodcov pri prechode pre chodcov mimo vyznačených miest (na konci Bernolákovej). Skvelé, že zmizol stánok, ale bez dodatočného značenia resp. umiestnenia zábran sa nájdu hulváti, ktorí nechápu, že stoja krížom cez chodník. A pravdepodobne legálne, keďže okolo nich sa skutočne náde 1, 5 m pre chodca. Prechod pre chodcov s vysokou frenkvenciou končí v kufri zaparkovaného auta.

27. október 2019

Xxx

Musime si pockat na BPP a na novelu cestneho zakona od 1.1. Kde ma byt ze vodic smie zaparkovat nachodniku len na takom mieste kde sa dostane priamo z cesty cize nesme jazdit po chodniku....
31. október 2019

Martin U

Vodiči si to tu hneď osvojili.
06. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Váš podnet bol opakovane preverený, pričom bolo zistené, že vodiči vozidiel skutočne dodržiavajú ustanovenie § 52 ods. 2 zák. č. 8/2009 Z. z. tým, že nechávajú voľný priestor 150 cm a ani jedno vozidlo nestálo zaparkované pri vyústení prechodu pre chodcov z cesty na chodník.
Z toho dôvodu vodiči neporušujú žiadne z ustanovení zákona o cestnej premávke.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
06. november 2019

Patrik

Vážená pani Sabinová, ako som indikoval vo svojom podnete, nepochybujem, že v zmysle právnej úpravy vodiči neporušujú predpis (1,5 m plochy na chodenie). Rád by som Vás ale upriamil na podstatnú súčasť podnetu, ktorá naznačuje potrebu "dodatočného značenia resp. umiestnenia zábran", aby sme sa tomuto stavu vyhli. Verím, že aj samospráva vníma takýto stav ako nežiadúci.
Môžete prosím teda zareagovať na prípadnú možnosť takéhoto riešenia? Inak povedané, hovorím o značke alebo dvoch ťažších kvetináčoch, inak máme slalom medzi autami (hoci legálne zaparkovanými).
06. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
zmenu, opravu alebo úpravu dopravného značenia, osadenie prípadných zábran MsP nemá v kompetencii. V takomto prípade môže konať správca komunikácie.

Bc. Marcela Sabinová
07. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

o Vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií. O stanovisku oddelenia Vás budeme informovať.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania