DOM HROZY zvany Radnica v Prievoze

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený
meno
Roman 11. marca 2014

V Prievoze uz cele roky chatra budova byvalej radnice, postavena v roku 1932 vo funkcionalistickom slohu, ktora je v sucasnosti v dezolatnom stave. Budova bola pritom MK SR vyhlasena za narodnu kulturnu pamiatku. Ked clovek prechadza okolo nej, nestaci sa divit, ake barbarstvo je v tejto krajine mozne. Budovu udajne vlastni sukromna spolocnost, ktora ju chce prestavat (!!!) na zdravotne stredisko. Nepocul som este o ziadnej civilizovanej krajine, v ktorej by sa budova radnice ocitla v sukromnych rukach. Zaujimalo by ma, ako sa mohla narodna kulturna pamiatka ocitnut vo vlastnictve sukromnej firmy, kto je za jej predaj zodpovedny, aky postih je voci tomuto subjektu mozny a kedy sa MU Ruzinov pokusi budovu spatne odkupit do vlastnictva statu/obce. Cakam totiz, kedy niekoho napadne predat bratislavsky hrad, aby ho nejaka firma prestavala a spravila z neho sukromnu kliniku.

11. marec 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Budovu kúpila spoločnosť Probios ešte od Fondu národného majetku, nie od mestskej časti Ružinov. Za národnú kultúrnu pamiatku vyhlásilo MK SR len reliéfy na budove. Pred uzatvorením budovy tu mali ordinácie lekári. Spoločnosť Probios chce objekt prestavať na zdravotné stredisko. V súčasnosti vedie súdny spor s obyvateľmi bytu, ktorý sa v radnici nachádza.Tatiana Baáriová, kancelária starostu
11. marec 2014

Roman

Pani Baariova, bolo by asi dobre, keby ste si updatovali nespravnu informaciu, ktoru ste poskytli. Podla MK SR je cela budova narodna kulturna pamiatka, nie len reliefy: http://bratislava.sme.sk/c/5105592/byvala-radnica-je-pamiatkou-cela.html. Kazdopadne by snad stalo za zvazenie spatne odkupit predmetnu budovu do majetku statu. Prestavovat, ci nadstavovat historicku pamiatku je cosi zvrhle. Zo stareho Prievozu nezostalo pomaly nic a este prichadza aj o svoju niekdajsiu radnicu.
12. marec 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
po tomto rozhodnutí, ktoré uvádzate, ešte nasledovali rozsudky Krajského a Najvyššieho súdu, z ktorého vyplynulo, že pamiatkou sú len reliéfy.
http://www.supcourt.gov.sk/data/att/1415_subor.pdf


Tatiana Baáriová, kancelária starostu
12. marec 2014

Roman

Pani Baariova, vobec ste neodpovedali na mnou dvakrat vznesenu otazku o moznosti spatneho odkupenia budovy prievozskej radnice do vlastnictva obce. Rozhodnutie Najvyssieho sudu ma vobec nezaujima, pretoze neriesi podstatu veci spatneho odkupu. Takze by som bol rad, key ste sa vratili k predmetu otazky a nesnazili sa sustavne zahravat vec do outu.
12. marec 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
K Vášmu podnetu vo veci možnosti spätného odkúpenia prievozskej radnice do vlastníctva mestskej časti uvádzame, že starosta mestskej časti už pred dvoma rokmi inicioval stretnutie s vlastníkom objektu za účelom zistenia možnosti jeho odkúpenia do vlastníctva mestskej časti. Vlastník neprejavil záujem odpredať uvedený objekt. Zároveň FNM budovu odpredal s účelom poskytovania zdravotníckej starostlivosti v uvedenom objekte. V prípade, že by sa podarilo s týmto vysporiadať, muselo by s kúpou objektu súhlasiť miestne zastupiteľstvo.

Predmetný pozemok, na ktorom sa nachádza znečistenie je v súkromnom vlastníctve.

Tatiana Baáriová, kancelária starostu

06. apríl 2014

Jana Malinová

Roman, nepochopil si, ze pre "kompetentnu" pani Baariovu je tato vec uzavreta a nema zmysel sa nou zaoberat? Komunalne volby sa blizia, je cas na vymenu neschopneho starostu a jeho este neschopnejsieho osadenstva, ktore mu verne sluzi. Myslim, ze tato neuveritelne "kompetentna" pani rovnako verne sluzila aj tomu Smerakovi, co tam bol pred tymto KDH-ckym expertom. Dufam, ze generacna vymena sa dotkne aj komunalnej politiky...
29. apríl 2014

Alena Buzášová

P. Roman, ak som spravne citala, tak odpoved na Vasu 2x vznesenu odpoved uz padla. Starosta inicioval stretnutie s vlastnikom budovy, ale ten nema zaujem o jej odpredaj. Smola je, ze velami vela pozemkov aj budov bolo uz rozpredanych a na to co si s tym urobia vlastnici, uz obec nema velky vplyv. Chyba je na zaciatku -rozpredaj vsetkeho.
16. február 2015

Elena Kramaričová

Citujem:" Vlastník neprejavil záujem odpredať uvedený objekt. Zároveň FNM budovu odpredal ..." Tak ako to bolo s majiteľom objektu?
Pred cca 30 rokmi som tam aj ja chodila do zdravotného strediska, ordinácie boli v dezolátnom stave a nemohlo sa s nimi nič robiť, lebo už vtedy to bola kultúrna pamiatka.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania