Neupravene travniky po pokladke optiky Orangu

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

Vyriešený
meno
Martin Mikolas 12. marca 2014

Minuly rok zacali v Raci pokladat opticke kable pre spolocnost Orange. Pri pokladke pracovala firma s malym bagrom pod nasimi oknami aj v nedele. Po zakopani kablov do zeme nechali travniky neupravene, so skalami a hrbami hliny na mieste, kde sme mali pred tym pekny travnik.

Ziadam, aby zodpovedni poziadali firmu, daj travniky do povodneho stavu.

17. marec 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Spoločnosť SUPTEL s.r.o. požiadala v októbri 2013 MČ Bratislava - Rača o povolenie výkopových prác z dôvodu výstavba FTTH siete pre spoločnosť ORANGE a.s., ktorá bola realizovaná v rozsahu od Peknej cesty, Hubeného, Hornej, Kadnárovej, Hagarovej, Cyprichovej, Černockého, Sadmelijskej, Úžiny, Jurkovičovej, Mudrochovej, Kafendovej, Plickovej, až po hotel Barónka. Na túto realizáciu bolo vydané riadnym rozhodnutím, povolenie výkopových prác. V podmienkach tohto rozhodnutia je aj podmienka spätných povrchových úprav a zasiatie trávového semena. Vzhľadom k tomu, že výkopové práce boli ukončené v období vegetačného kľudu, budú tieto práce vykonané v jarnom vegetačnom období tohto roku. V 11. týždni začala Spoločnosť SUPTEL s.r.o. s úpravou terénu pre výsev trávy v Krasňanoch. Mestská časť prevezme tieto plochy po prvom pokosení trávy.

Ing. Jana Pešková
prednostka miestneho úradu
Mestskej časti Bratislava - Rača
07. apríl 2014

Martin

Vykopy boli v minulych tyzdnoch upravene, tak ako bolo slubene. dakujeme
Treba verit, ze na nich vyrastie aj trava, kedze je taka sucha jar.
28. apríl 2014

Martin Mikolas

mozete zmenit status na vyrieseny. dakujem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania