Zle nastavený semafor v križovatke Staré grunty - Mlynská dolina

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení

Semafor pri zoo smerom rovno na nadjazd ponad diaľnicu a potom aj náväzne dalsi za ním smerom doľava (na Tunel Sitina a Patrónku) tiež. Z toho dovodu sa tvoria aj na nadjazde a na Starych gruntoch až po Galériu Cubicon najmä poobede rozsiahle kolóny. Vzhľadom na to, že jeden jazdný pruh sa rozdvojuje až tesne pred semaforom, blokuje to tým pádom aj MHD ako aj autá, ktoré chcú ísť smerom vpravo (smer Žilina / nábrežie). Pokial by bol na týchto dvoch semaforoch interval o trochu dlhší, pomohlo by to značne dopravnej situácii.

28. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
16. november 2019

Lukas

Problém s tým druhým semaforom, ktorý je na moste smerom doľava na Patronku je ten, že je tam nevhodne umiestnený snímač, ktorý je až príliš vpredu, a keď nejaké auto zastaví nie až úplne nakonci pruhu (keďže nechce zavadzať odbočujúcim MHD), spôsobí to, že daný semafor nevie o tom, že tam čakajú vozidlá, a pustí kľudne aj 3 cykly križovatky bez jedinej zelenej z tohto smeru. Stáva sa to tam denne, potom je celá križovatka upchatá, a z tohto prvého semaforu o ktorom je príspevok, neprejde ani jedno vozidlo na zelenú. Je nutné predmetný snímač posunúť viac do pruhu. Takisto je to dosť nelogické, mal by byť snímač skôr na tomto prvom semafore, kde sa tvoria extrémne kolóny, a na jednu zelenú prejdú len 3 max 4 vozidlá, tam ten snímač veľmi chýba, aby pustil v prípade špičky viac vozidiel.
20. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Váš podnet sme preverili a požiadali sme správcu cestnej dopravnej signalizácie o stanovisko. Podnet bol vyhodnotený ako opodstatnený, preto v najbližšom čase pripravíme projekt úpravy dĺžky signálu voľno pre priamy smer Staré grunty - nadjazd a pre ľavé odbočenie z nadjazdu do Mlynskej doliny. Pripomíname, že v prípade pomalej jazdy vozidiel do križovatky detektor včas nezaregistruje prichádzajúce vozidlo, následne vyhodnotí uvedený pruh ako prázdny a skráti zelený signál na týchto smeroch.

Oddelenie dopravného inžinierstva
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania