Vysekané kríky na Smolenickej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
migel001 12. marca 2014

Preco boli vysekane kriky zlatovky previsnutej (zlaty dazd) na Smolenickej ulici 12-14 okolo parkoviska a v blizkosti zastavky MHD?

12. marec 2014

vlado

tento isty stav je aj pri terne oproti Technopolu, vysekane pomaly do korena vsetky okrasne dreviny, myslim si, ze to nebolo nutne, na Iljusinovej ulici jeden den tento mesiac prisla cata a len tak odrezala strom, ktory nikomu nebranil, na jar krasne kvitol a v lete si deti z neho este aj ovocie potrhali..co uz na to dodat, ja uz sa tesim na to kedy bude novy starosta.
12. marec 2014

migel001

Tu sa skor zdalo, ze to niekto podomacky robil...
12. marec 2014

Mária

migel001 máte pravdu. Máme tu jedného obyvateľa ktorému to asi vadilo tak dosekal všetky kríky na zástavke autobudu. Rovnako si dovoľuje takéto práce aj vo dvore. Mala by sa viac starať plícia čo sa robí.Mária M.
12. marec 2014

Juliette

vlado: Keby len jeden strom...
12. marec 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, mestská časť ani organizácia vykonávajúca údržbu verejnej zelene nemala zaevidovanú požiadavku na orez kríkov (zlatý dážď) na Smolenickej ulici a teda tieto orezy ani nevykonala. Vzhľadom na to, že v minulosti boli kríky orezávané, nebol dôvod opätovne ich orezať. A hlavne nie v období pred jeho kvitnutím. Vo februári pracovníci miestneho podniku Verejnoprospešných služieb zistili, že kríky niekto orezal - pravdepodobne „aktívni občania“ - a odpad z orezov tam nechal (priložené foto). Pracovníci VPS-ky následne plochy vyčistili a odpad zo zelene odviezli. Ak sa obyvatelia stretnú s tým, že vidia, ako podobné orezy robia obyvatelia, bolo by dobré, ak by priamo v reálnom čase zavolali na odd. ŽP tunajšieho úradu alebo na miestny podnik VPS. Ďakujeme.

Mestská časť Bratislava-Petržalka
12. marec 2014

migel001

Dobry den, a mestska cast sa nezaujimala po zisteni VPS-ky, kto sposobil skodu - znicil (mozno este aj nici podla Marie) mestsku zelen?
13. marec 2014

vlado

Juliette nieco mi uslo? aky strom este dali dole v nasom okoli? inac by ma zaujimalo , kto sa postaral o to ze pri Iljusinovej ulici odrezali bez ohlasky ten strom pri parkovisku, nikomu tam nevadil, aspon podla mojho usudku..:-((
13. marec 2014

Juliette

Vlado: Ak myslis to iste parkovisko, pri stojisku pre IL8/10, tak boli 2 stromy (vacsi, mensi)... ten vacsi vraj tienil osvetlenie, a ovocie z neho spinilo auta stojace pod nim... podla mna najblbsi dovod na svete. Ze dali dole aj ten mensi, ktory bol orezany mozno pred 2 rokmi, tak to uz nechapem uplne...
26. máj 2015

migel001

Myslim, ze mozme podnet uzavriet.
07. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe uvedeného považujeme tento podnet za vyriešený.
Kto? MP VPS Ba-Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania