Boj proti špine

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Ľubomír Ostrčil 08. marca 2011

Podnet sa týka nečistoty na Mánesovom námestí, nie však v oblasti kontajnerových stojísk, tu si neporiadok môžu najmä sami obyvatelia, situácia však nie je kritická a darí sa tu udržiavať čistotu, resp. nečistotu v prijateľných medziach. Nik však zo zodpovedných nerieši nečistotu pred terasou. Na terase sú umiestnené smetné nádoby, bolo by však žiadúce, aby sa venovala pozornosť včasnej oprave nádob. Tým sa dosiahne, že náklady na opravu budú v desiatkach eur, pri zanedbaní však pôjdu náklady do stoviek a potom sa bude zdôrazňovať, že na to nie sú peniaze.

Rukolapne o tom svedčí oblasť s okrasnou zeleňou pred terasou. Tu sú len pozostatky konštrukcií v ktorých boli niekedy v dávnej minulosti umiestnené nádoby na odpad, tie však záhadne zmizli, aspoň nie je čo vysýpať. Že potom nie je kde zahodiť smetie nikoho netrápi. A tak občania ukladajú smeti na miesto konštrukcií a už vietor sa postará o presun smetí na daľšiu a daľšiu ulicu, možno ich dovanie až do kancelárie vecne príslušného pracovníka a ten sa potom konečne rozhýbe...

25. marec 2011

Iveta

Hovoríme o boji proti špine,ale zo strany príslušných orgánov sa jedná len o slová a riešenie je v nedohľadne. Pritom niekedy stačí len málo, inštalovať smetné nádoby. Veď na uvedenom námestí sú len pozostatky konštrukcií v ktorých boli umiestnené smetné nádoby. Ako bojovať proti špine, keď smetie nie je kde dávať?!
31. marec 2011

Ľubomír

Je skutočne tak veľmi ťažké a finančne nákladné riešiť navodený problém? Pripájam snímok konkrétnej konštrukcie v ktorej niekedy boli umiestnené smetné nádoby. Som veľmi zvedavý či na podnety bude niekto aj reagovať!?
17. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ospravedlňujeme sa za vniknutú situáciu. Na potrebu zabezpečiť obsluhu košov sme upozornili Miestny podnik verejnoprospešných služieb, ten vykoná nápravu. Odpadové koše vo frekventovaných lokalitách môžu byť prechodne preplnené, k ich preplneniu často dochádza aj nedostatočným stlačením obalov (napr. pet fľaše, plechovky, obaly z rýchleho občerstvenia a pod.). Takýto odpad rýchlo prevýši kapacitu smetnej nádoby a dochádza tak k znečisteniu okolia. Podobné situácie sa snažíme riešiť obratom, stačí nám znečistenie nahlásiť. Mestská časť Petržalka momentálne pracuje na koncepčnom riešení, ktoré
v budúcnosti zabezpečí zefektívnenie obsluhy košov, tak aby sa nevyhovujúcej situácii s odpadom prechádzalo.


Kto? MP VPS

MÚ BA - Petržalka
31. máj 2020

Martin Uváček

Myslím, že medzičasom vyriešené, vzhľadom na poslednú odpoveď.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania