Odbočovanie z ulice Maximilána Hella na Trnavskú cestu

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 08. marca 2011

Pri vyústení ulice Maximiliána Hella na Trnavskú cestu je sústavný problém pri odbočovaní doprava. Určite by na tejto frekventovanej ulici bolo vhodné zrealizovať ešte jeden jazdný pruh, ktorý by slúžil pre odbočovanie doprava. Priestor pre takýto dopravný projekt je v uvedenej lokalite dostatočný. Zvýšila by sa plynulosť a bezpečnosť dopravy. Ďakujem

31. marec 2011

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

O tomto probléme vieme a máme rovnaký názor na jeho riešenie. Momentálne hľadáme finančné prostriedky na realizáciu.

MČ Bratislava- Ružinov
10. august 2011

Odpoveď samosprávy

Prosím o doplnenie k tomuto podnetu:

V schválenom rozpočte sú na tento rok vyčlenené finančné prostriedky na vypracovanie projektovej dokumentácie na riešenie križovatky. Zároveň treba v priebehu tohto roka vysporiadať majetkovoprávne vzťahy. Realizácia rekonštrukcie je naplánovaná na rok 2012

MiÚ Ružinov
10. september 2013

Stankoviansky

Je tu síce konečne nový asfaltový povrch, avšak mi to tu prípomína príslovie "Keď do pekla, tak na koči".
Stále sa nevyriešil výjazd z ulice M. Hella na Trnavskú cestu. Už dávno tam mali byť 2 pruhy. Jeden na odbočovanie vľavo a druhý na odbočovanie vpravo.
Taktiež mali rozšíriť Trnavskú cestu tak, aby v smere od Avionu bol vybudovaný odbočovaci jazdný pruh v smere na ulicu M. Hella.
Táto križovatka už dlhodobo vôbec neplní funkciu plynulosti a bezbečnosti cestnej premávky. No a hovoriť o ekológii a množstve, tu vyprodukovaného CO2, je absolútne zbytočné.
03. máj 2014

Jurkovič

Je máj 2014! a stále žiadne zlepšenie. Je to naozaj taký problém vysporiadať majetkovoprávne vzťahy a vykúpiť cca 1 ár (100 m2) pozemku?
03. máj 2014

Senohradský

Záber z ešte z roku 2012. A aká je tam reálna situácia? Tak, to si treba isť vyskúšat počas pracovných dní!
03. máj 2014

M. Kuruc

Situacia na tomto useku Trnavskej cesty je zufala a plynulost + bezpecnost dopravy je tu dlhodobo neriesena.
Je potrebne vyriesit krizovatku Maximiliana Hella/Trnavska cesta, Trnavska cesta/Ivanska Cesta/Vrakunska cesta a ten nezmysel:Trnavska cesta/Mesacna ul.
Uzemie to znesie, takze rozsirenie cesty na tychto usekoch + vybudovanie kruhoveho objazdu pri Mesacnej je realne.
26. máj 2014

palo

Dobrý deň,
pán starosta niekedy začiatkom roka 2014 spomínal na rokovaní ružinovského zastupiteľstva, že bude listom žiadať pána Kováča (majiteľa všetkých pozemkov v okolí vrátane celej ulice Maximiliána Hella, príjazdovej komunikácie k OD Budúcnosť ale aj dvoch parkovísk pozdĺž Trnavskej cesty vedľa Kozmosu), o umožnenie výstavby resp. o odkup pozemkov. Spomínal aj možnosť vyvlastnenia. V akom štádiu sa táto vec nachádza ?
21. október 2014

sevak

Úplne najprínosnejšie pre celé toto zastavané územie (a stále viac zahusťované), s ohromnou koncentráciou miestnych obyvatelov a cirkulujúcej dopravy, by bolo odklonenie železnice na inú, vhodnejšiu trasu.
Tým by sa vyriešila minimálne desiatka závažných nedostatkov v tejto oblasti (vrátane plynulejšieho prejazdu áut = menej exhalátov na sídlisko, menej hluku, ubudnutie kriticky nebezpečných bodov a situácii aj pre chodcov, atď).
12. január 2019

Gabriela Nic

2019 a križovatka stále v rovnakom stave...katastrofa

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania