Hradištná-priechod pre chodcov-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

Uzavretý
meno
Eva 12. novembra 2019

Prosim Vas bolo by mozne doplnit prechod pre chodcov na frekventovanej trase chodcov na zastavku a zo zastkavky MHD Hradistna do sidliska Hradistna?

12. november 2019

Eva

Hradištná-Cesty a chodníky-iné

Prosim Vas bolo by mozne doplnit chybajuci prechod pre chodcov na frekventovanom mieste smerom na zastavku Hradistna, kde sa pohybuje mnozstvo chodcov, rovnako smerom do Istracentra, kde ako vidno z foto chodnik konci bez prechodu pre chodcov a este sa chodcovi zaparkuju do cesty auta na zakrutu. Kedze ide o situaciu pocas omse, dovolte mi apelovat aj na cirkev v DNV, ci by sa nezapojila do osvety co sa tyka podpory cyklodopravy a pesej dopravy. Clovek by cakal, ze ludia hladajuci duchovno budu prvi propagovat odklon od materie. Zaroven vsak cyklostojan sa pri kostole nenachadza a ak by aj niekto chcel nema podmienky. Mohla by obce podporovat pesich a cyklistov, aby sme sa pohli uz ku kulture?
14. november 2019

Damian

Tu je link na priklad zo zahranicia, kde sa uz pohli skor ako my u nas k zelenemu mestu:
https://www.facebook.com/IFPedestrians/photos/a.104639822955674/2286940201392281/?type=3&theater
27. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dopravnú situáciu sme preverili, podľa dostupných informácií neevidujeme ďalšie podnety zo strany občanov o potrebe doplnenia prechodu pre chodcov.
Parkovanie vozidiel budeme sledovať a v prípade, že bude naďalej znemožňovať prechod chodcom, prípadne sa rozšíri i mimo dni, kedy sa konajú bohoslužby, požiadame dopravný inšpektorát a magistrát o návrh vhodného riešenia a jeho schválenie.

Ing. Katarína Macáková
oddelenie VDŽP
MÚ MČ Bratislava-Devínska Nová Ves
05. január 2020

MaSa

Ten prechod pre chodcov tam treba vyznačiť a doplniť odrazkami svetelnými na ceste. Samospráva by sa mohla pešo poprechádzať po sídlisku...
13. február 2020

Martin

Prosim Vas a to kolko podnetov dalsich od obacnov akoze je nutne dostat, aby sa samosprava zaoberala chybajucim prechodom? To mame najnovsie v zakone nejaky limit?
17. február 2020

Psickar

Poprosime doplnit chybajuci prechod pre chodcov. Kto pozna tu lokalitu, vie ze v blizkosti sa nachadza kulturny dom, kde smeruje kopec velkych aj malych navstevnikov

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania