M. Schneidera Trnavského-chodník-rozkopaný

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Monika 18. novembra 2019

Počas rekonštrukcie električkovej trate sa vytvoril prechod pre chodcov. Od okraja chodníka pri zastávke MHD Damborského po prechod pre chodcov je neudupaný hrbolatý povrch - viď. Obr. ,cez ktorý musia chodci prejsť aby sa dostali k prechodu. Pri daždi je úplne rozmočený s kalužami a na blatistom povrchu sa šmýka. Cez prechod chodia aj starí ľudia s palicami a barlami. Hrozí tam úraz. ide hruba o 2 m úsek, ktorý treba vysypať štrkom, alebo zabetónovať. Zaujímalo by ma, ako to bude riešené, keď bude trať a prechod úplne dokončený, budeme sa brodiť blatom? Situácia na druhej strane cesty je podobná, k novému prechodu sa od autobusov ide po hline.

20. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

o vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá. S ich odpoveďou budete oboznámená.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
21. november 2019

U NAS TAKA OBYCAJ

predsa podla planu tato rekonstrukcia je uz zrealizovana!
03. december 2019

Monika

Prešli dva týždne a žiadna odozva.
03. december 2019

U NAS TAKA OBYCAJ

teraz primrzlo a to im hra do kariet.. inac su aj dlhsie ako 2 tyzdne cakacky podnetu.. mam skusenost...4 roky a viac..xx
17. december 2019

Monika

Už to bude mesiac, a výsledok žiaden. Až naprší a bude blato, budeme sa šmýkať. To je taký problém zabetónovať 2 m úsek alebo dať tam drevenú latku???
Celá modernizácia trate v Dúbravke je nezvládnutá. Začalo sa dobre, na stavbe bolo množstvo ľudí a robili od skorého rána do večera. Od októbra tam pracuje iba zlomok tých pracovníkov, a začína sa neskôr.
Všetko malo byť dokončené do 20.12.2019. Výsledok k 17.12.2019:
1. Križovatka Bagarova-Hanulova mala byť dokončená najneskôr do 10.12., a dodnes to nie je!
2. Zastávka, ktorá mala byť integrovaná, do 20.12, ako sľubovali, integrovaná tak skoro nebude.
3. Križovatka Harmincova - Sch. Trnavského, zostala tam kopa vybúraného asfaltu a celé to nie je dokončené.
4. Prechod pre chodcov pri zastávke Damborského nie je a nebude dokončený. Svetelná signalizácia pre chodcov, varujúca pred príchodom električky nebola vybudovaná.
5. podchod pre chodcov sa začal robiť a práce sa prerušili.
Suma sumárum, nezvládnutá rekonštrukcia a páni z magistrátu sa o to nezaujímajú. Bude vôbec trať spustená 20.12??? A nevyhovárajte sa na meniareň.
18. december 2019

U NAS TAKA OBYCAJ

vraj zajtra budu premavat elektricky...aj ked niektore kolaje su tusim este krive, alebo nezasypane...
18. december 2019

Odkaz pre starostu

Podnet bol opatovne preposlany zodpovednej institucii,

s pozdravom,

Pavla Rachelova
pavla.rachel@odkazprestarostu.sk
18. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

od zajtra- 19.12.2019 bude spustená električka po obratisko Karlová Ves. Bohužiaľ kvôli situácií s pozemkami pod rozvodňou v Dúbravke sme museli napojiť radiálu z iného zdroja, čo neumožňuje plnú premávku na radiále.
vysvetlenie situácie:
https://www.facebook.com/vallo.primator/posts/1427241154100546?__tn__=K-R

aktualizácia situácie:
https://www.facebook.com/vallo.primator/photos/a.904640343027299/1429584177199577/?type=3&theater

Čo sa týka prechodu pre chodcov na fotke to nie je úpne zrejmé, jedná sa o prechod v trvalej polohe? Pretože na fotke je vyznačený ako dočasný.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
28. január 2020

Monika

Neviem, či je prechod dočasný alebo na trvalom mieste, ale nie je dokončený a ani tak skoro nevyzerá že bude. A keď je blato, šmýkame sa tam medzi stromami. Aj na druhej strane cesty kde je zámková dlažba od zastávky autobusov pri dome služieb k prechodu je dlažba zvlnená a nakláňa sa to celé doľava a hrozí tam úraz. Dokedy budete čakať? Podchod ste nám zavreli a sme nútený všetci chodiť iba po tomto tzv. prechode. Dokedy??? je problém vyasfaltovať ten malý kus zhruba 2 metre od prechodu aj ak je to iba dočasný prechod?
V prílohe je obrázok, kde je červenou vyznačené, čo mám na mysli.
26. február 2020

U NAS TAKA OBYCAJ

nieco sa zmenilo, trat v prevadzke ale otvorene kanale, nedokoncena betonaz, podchod uplne zle...
POZVÁNKA NA DISKUSNÉ FÓRUM

PROBLEMATIKA HLUKU ELEKTRIČKOVÝCH TRATÍ

Pozývame všetkých občanov na stretnutie dňa:

27.2.2020 v KC Molecova

o 17,30 hod

kde bude diskusia a odborný výklad o vzniku, šírení a technickom riešení problémov hluku, vibrácií a DUNENIA, ktoré sú spôsobované prevádzkou električkových tratí v Bratislave.

Petičný výbor „Proti hlučnej električkovej trate v Karlovej Vsi“
08. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

chodník na križovatke Bagarova - MST vedúci k priechodu pre chodcov, bude mať obnovený kryt v celej šírke.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania