Sliačska-chodník-rozkopaný

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení

Dobry den, ako je mozne povolit rozkopavku casty a zaroven aj chodnika? Ako sa mam bezpecne dostat s kocikom domov?

18. november 2019

Michal

Dobry den,
prepacte, ale toto je vrchol. Rovnako tadial chodime aj s kocarom a bez obchadzok je to mimoriadne nebezpecne. Bolo by vhodne skontrolovat, ci je aktualny stav v sulade s projektom organizacie dopravy, napravit tento stav a samozrejme pokutovat stavitela. Ten uz dlhodobo ignoruje svoje zakonne povinnosti a strpcuje zivot obyvatelov.

Na vystavbu v ziadnom pripade nemaju doplacat okolite stavby a ich obyvatelia. Bohuzial v Bratislave je to standard.

Dakujem.
19. november 2019

Roman Mihalik

Očakávam odpoveď v zmysle: Táto rozkopávka je schválená, kontaktovali sme staviteľa o vyjadrenie: Staviteľ - Jamy sú označené, potrubie nie je kam inam zložiť. Pracovníci usmerňujú autá keď tadiaľ chodia chodci. Koniec odpovedi....
19. november 2019

Peter

Samozrejme, odpoveď bude nejaká podobná. Ale v takom prípade by dotyčný úradník mal zvážiť svoje pôsobenie v úrade, pretože on nemá zastupovať záujmy developerov prípadne dodávateľov.
Pár poznámok, aby sme to trochu zosumarizovali:
- chodník - z akého titulu bola vymenená vrchná vrstva (asfalt) pár mesiacov dozadu, aby následne NIEKTO schválil rozkopávku, tú dodávateľ uzavrel a rozkopaný pás zalial asfaltom, ktorý sa po pár mesiacoch prepadol a chodník je viac krivý a nebezpečný ako bol predtým? A ako by to toho nebolo málo, tak teraz bola schválená ĎALŠIA rozkopávka!! A podľa technológie postupu prác môžeme očakávať postupné sadanie zeminy a prepadávanie sa chodníka opäť;
- cesta - chápem, že výmena kanalizačného/vodovodného potrubia je čas od času potrebná, s tým vôbec nemám problém. Ale kto schválil takýto postup prác a hlavne dopravné značenie? Bol sa vôbec pred schválením pozrieť na mieste a vyhodnotil situáciu? Silne pochybujem, pretože inak by asi ťažko schválil dočasné dopravné značenie ako je BEZ semaforov riadiacich premávku práve mimo pracovných hodín!!! Veď ten úsek je totálne neprehľadný, ani z jeden strany nie je videť na druhú - ako majú teda vodiči dať prednosť oproti idúcim vozidlám, keď ich nevidia?? Podobná rozkopávka bola nedávno na Karpatskej v dokonale prehľadom úseku a v dĺžke len pár metrov, ale semafor tam bol!!!

A to už samozrejme ani nehovorím o tom, že pri aktuálnom mieste opravy v križovatke Sliačska/Tupého zabrali jeden chodník stavebníci BestWine a druhý BVS, takže chodci sa z/na Tupého musia dostať jedine po ceste, kde je prejadný jeden jazdný pruh - o čistote cesty a okolia radšej pomlčím...

Zodpovední by sa už mohli zobudiť, hlavne pán Kusý by mohol konečne riešiť veci, ktoré vo voľbách sľuboval... Ale je po voľbách, zvykajme si...
29. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Kontaktovali sme Oddelenie dopravy, ktoré preverí situáciu. O výsledku Vás budeme informovať.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania