Tomášikova-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Lukáš Bartošovič 21. novembra 2019

Čo? dlhšiu dobu odstavená a rozbitá Škoda Octavia v zelenej metalíze
Prečo? zanedbané vozidlo narúša estetický vzhľad MČ Nové Mesto a kvôli svojmu zlému technickému stavu môže ohroziť životné prostredie, taktiež je to lákadlo pre vandalov a bezdomovcov
Kde? krajnica cesty na Tomášikovej poblíž Kuchajdy a objektu Koloseo

doplnok: BL-171NE (upevnené obe tabuľky EČV, nevyradené vozidlo), r.v 2004, VIN TMBBE21Z958012448; neplatná emisná a technická kontrola: EK SKJi 750 313 (23.02.2019), TK SKJi 398 719 (to isté); neplatné PZP: Kooperativa, 6580390494, 12.06.2014 - 13.01.2015; vozidlo poškodené nehodou alebo vandalizmom, nezistený únik prevádzkových kvapalín, pneumatiky v poriadku; podľa katastra pozemok spravuje Magistrát hlavného mesta https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/c/qkRya

17. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu životného prostredia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

uvedené vozidlo preveríme a bude naň vylepená zákonná výzva na odstránenie do 60 dní.

S pozdravom

Sekcia životného prostredia
08. február 2020

Edita Višvaderova

Nedaleko je este jeden vrak zeleny fiat.
Spz uz nema teda aspon vzadu .
Bolo by vhodne si obzriet aj ten fiat.
Uvedeny fiat je odparkovany pri bistre paintball.
11. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie životného prostredia podnet opakovane preverilo a uviedlo, že na vozidle bola dňa 21. 1. 2020 umiestnená výzva na odstránenie do 60-ich dní.
Pri kontrole dňa 5. 2. 2020 sa ešte výzva nachádzala na vozidle a bolo zistené vylomené sklo zadných dverí.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
23. február 2020

Lukáš Bartošovič

tak tak, vyzva na vozidle je umiestnena a dobre citatelna, Skoda je od casu nahlasenia vyrazne spustnuta, pricom vylomene (vymlatene) sklo na pravych zadnych dverach posluzilo pri premene vozidla na odpadkovy kos
vozidlo si tiez oznackoval nejaky miestny "gangsta"
na zadnom skle si okoloiduci mozu precitat uzitocnu informaciu o vrakoch a pokutach
spominany susedny vrak Fiat sa skutocne nachadza pri bistre, je aj znacne zdevastovany, avsak zatial papierovo v poriadku (EK/TK platia do aprila 2020)
04. apríl 2020

Lukáš Bartošovič

destrukcia Skody uspesne pokracuje
vyssie spominany vrak Fiat je "ozdobeny" vyzvou na odstranenie, pricom uz nema kolesa a vacsinu skiel
01. máj 2020

Viktor Jánoš

Vrak auta tu stále je.
02. máj 2020

Lukáš Bartošovič

zdravim, vdaka za aktualizaciu, to vozidlo vyzera desivo, pricom by uz malo byt dobry mesiac na vrakovisku
zo zvedavosti: nedaleko by sa mal rozkladat znacne poskodeny zeleny Fiat, je to tak? alebo ho uz odtiahli?
13. máj 2020

Anton Niko

Tomášikova-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, s platnou TK a EK

Dokedy tu bude toto auto smetisko na chodníku vedľa kuchajdy zavádzať ?
13. máj 2020

Anton Niko

Veď podľa SPZ snáď nie je problém zistiť si majiteľa a dať mu náklady za odtiahnutie na preplatenie. A určite aj pokutu za to, že si len tak od parkujem svoj vrak..... ! Táto tak to budú robiť všetci tak za chvíľočku to budeme mať krásne smetisko celom meste
26. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dnes sme pri obhliadke zistili, že vozidlo sa už na mieste nenachádza. Na stredu 27.5. sme mali naplánovaný jeho odťah.
Pre informáciu postup vychádza zo zákona. Na vozidlo sa nalepí výzva na odstránenie do 60 dní v prípade, že majiteľ vozidlo neodstráni tak je vozidlo odtiahnuté nami a následne si môže pre neho majiteľ prísť na určené parkovisko a musí vyplatiť poplatky, ktoré mestu vznikli.
Zákon si môžete pozrieť tu: https://www.zakonypreludi.sk/zz/2015-79#Top ako § 60 . Veríme, že Vám to poskytne komplexnú odpoveď na Vašu otázku.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
22. jún 2020

NaTrnavke

Prosim preposlat odpoved na oddelenie vztahov:
Vazeny magistrat na cele s p. Vallom a starostami MC, zakon, ktory nefunguje, treba zmenit - vy viete najlepsie ako, kedze s nim pracujete denne, tak skuste, prosim, dat nejaky navrh prislusnemu ministerstvu alebo narodnej rade. Aktualny stav je vysmechom vsetkym slusnym ludom a obcanom tohto mesta, pretoze mnoho vrakov nezodpovednych majitelov zdobi celu Bratislavu a nevieme sa domoct toho, aby tu bol poriadok, lebo nefunkcny "zakon", lebo lehoty, lebo okresny urad atd. Niektore vraky zdobia ulice cele roky, rekord na tejto stranke je zatial tusim 6 rokov.... sam som ich nahlasil vacsie mnozstvo a vidim, ako je to cele skostnatene.
22. jún 2020

Anton Niko

Noo ja som z tímu vallo veľmi sklamaný. Asi boli priveľkej očakávania a vallo tim mal dobrý marketing na znenu hlavného mesta. Jedine čo sa citeľne zmenilo,že máme raz tak veľké dane z nehnuteľnosti v ba 👍
Kedy sa už Bratislava dočká čistých ulíc bez, nových chodníkov, ciest bez dier... zatiaľ sa iba .... nebaví nikoho počúvať že mestská časť nemôže lebo magistrát hl. mesta tamto ....

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania