Na Slavíne-schody-poškodené

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení

Extrémne strmé schody, zly, šmykľavy material. Ked troška naprší neda sa ísť normalne dole. Šmýkaju sa. Sú naozaj nebezpečné.

26. marec 2020

Slavomír Trnavský

Havlíčkova-schody-poškodené

Dlhodobo "poškodené" schodisko na zadnom vstupe na Slavín, v dôsledku položenia panelu dodatočne urobenej panelovej cesty. Absurdné, že tento stav nikto nerieši. Panel prečnieva schodisko.
26. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Marianum
03. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Organizácia MARIANUM na problém poškodených a veľmi nebezpečných schodov vedúcich k pietnemu miestu eviduje už viac ako sedem rokov. Ako správca národnej kultúrnej pamiatky pamätník Slavín sme na problém každoročne poukazovali a žiadali sme finančné prostriedky na celkovú opravu pamätníka. Naša neúnavná práca a opakované žiadosti neboli zbytočné.

Začiatkom roka nám oznámilo Ministerstvo vnútra SR, že vyčlenilo finančné prostriedky, z ktorých sa začína realizovať I. etapa celkovej generálnej opravy pamätníka Slavín. V rámci opravy pamätníka a následne aj celého areálu vojenského cintorína, ktorá by mala začať už v najbližších týždňoch a ktorá je plánovaná na roky 2020-2022, plánujeme zrealizovať aj celkovú opravu zadného schodiska, na ktorého zlý stav poukazujete.

Nakoľko schody sú súčasťou národnej kultúrnej pamiatky, nie je možné uvažovať o zmene materiálu schodiska – opracovaný žulový kameň, z ktorého sú schodové stupne vyhotovené.

S úctou

Ing. Boris Šramko

riaditeľ organizácie

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania