Saratovská-MHD-zlé nastavenie cestovného poriadku

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

Uzavretý
meno
Zuzana Dzurdzikova 03. decembra 2019

Dobry den, na FB sa objavil prispevok o buducom nastaveni elektrickovych spojov. Je naozaj ZLE zrusit trsu linky 5.
Najprv bola zrusena bus linka 34, teraz 5, je to velke minus pre presadanie z aut na MHD. Ak mam niekam cestovat kde budem 3x presadat, nikdy nebude mnej aut na cestach.
Prosim, ak nie je mozne obnovit trasu linky 5, tak treba vratit linku 34.

03. december 2019

Ladislav Ladislav

Čože??? Chcú zrušiť linku 5? Toto ani ako pokus o vtip neobstojí! O čo sme my Dúbravčania menejcenní ako napr. Petržalčania? Tí sú poprepájaní priamymi spojmi s každou významnou časťou Bratislavy, dva priame spoje na Hlavnú stanicu... A Dúbravka? Nič! Aj to málo, čo ešte má, sa jej ide vziať?! Čo by sa stalo, keby ani obyvatelia Dúbravky nemuseli 1 zastávku pred Hlavnou stanicou prestupovať s batožinou a tŕpnuť, či tá 32 príde, či nevynechá? A takýto autobusový spoj, aby nekopíroval 83, by mohol pokračovať cez Kramáre a po obslúžení Hlavnej stanice by mohol pokojne pokračovať cez mesto, ako kedysi napr. 34. Že by o takýto spoj nebol dostatočný záujem, určite nepredpokladám. Len by to chcelo, aby dúbravskí poslanci v mestskom zastupiteľstve otvorili ústa aj pre potreby a záujmy svojich voličov.
04. december 2019

Odpoveď samosprávy

Zisťovali sme na magistráte aká je vlastne situácie, keďže naša mestská časť nebola vopred informovaná. Tu je ich stanovisko:

Električková doprava bude vo výlukovom modeli trasovania pokračovať aj naďalej až do úplného dokončenia prác na Dúbravsko-Karloveskej radiále, čo je september 2020. Jednotlivé linky do tohto času budeme prispôsobovať prebiehajúcim rekonštrukciám rôznych úsekov. Najbližšia rekonštrukcia je plánovaná na jar budúceho roku - pôjde o čiastočnú rekonštrukciu Račianskej radiály, počas ktorej budú musieť všetky obojsmerné električky jazdiť po tejto trase, čo nám zatiaľ neumožní obnoviť pôvodnú linku 5 z Dúbravky do Rače.

     Peter Bubla
     hovorca
     Oddelenie komunikácie a marketingu
     Kancelária primátora
     Hlavné mesto SR Bratislava

Rastislav Bagar, prednosta MÚ BA-Dúbravka
05. december 2019

Ladislav Ladislav

Pán Bubla, mohli by ste, prosím, Vašu odpoveď poskytnúť tak, aby sme pochopili aj my - "menej chápaví"? Nás, Dúbravčanov, zaujíma predovšetkým to, či po ukončení rekonštrukcie dúbravsko-karloveskej radiály bude do Dúbravky jazdiť aj linka č. 5, teda aspoň do centra mesta; jej trasa totiž nekopírovala trasu linky 4. Sorry, ale Vaše stanovisko o oprave račianskej radiály je tak trochu o "inom", a aj od veci.
05. december 2019

Viliam

Ja Vám odpoviem takto, nikto netuší ci sa vráti od 09/2020 späť stav pre rekonstukciou alebo zostane už natrvalo "jednolinkovy" variant

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania