M. Schneidera Trnavského-riešenie dopravnej situácie-dopravu spomaľujúce

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
zuzana Kaliská 03. decembra 2019

bolo slubene ze sa obmedzia prace na rekonstrukcii elektrickovej trate pred krizovakou saratovska harmincova a do 9.00 budu sprejazdnene obidva pruhy.Fungovalo to tak par dni , situacia so zapchami sa ovela zlepsila.Minuly tyzden koncom a aj dnes v pondelok bol opat prejazdny len jeden pruh- zase zapchy a zrzanie aspon 15 min.A pritom odtaveny bol v pruhu jeden buldozer a jedna dodavka, ktore tam len stali.

03. december 2019

Peter

Súhlas, tiež ma to naštvalo.
Vallo a Dúbravka popísali kopec statusov na FB, aké super riešenia majú na zníženie dôsledkov prestavby, jednou z ních bolo konečne sprístupnenie oboch odbočovacích pruhov. A zmena vydržala pár dní.
Ak takéto sluby (s účinnosťou pár dní) budú dávať aj do budúcna, máme sa na čo tešiť....sa doslubovallo :(
03. december 2019

Monika

A najhoršie je, že v posledných týždňoch, vždy, keď idem okolo stavby, zakaždým mnoho z cestárov iba tak postáva a kecajú medzi sebou. Takýmto tempom do Vianoc neskončia.
04. december 2019

U NAS TAKA OBYCAJ

prisla zima a je zimna stavebna cinnost.. betonovanie, izolovanie, tvrdnutie pri lopatach , sadenie do zamrznutej zeme..e tc.....pockajme do jari....potom bude zas prilis teplo?
05. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. december 2019

Monika

Sľuby sa sľubujú a bázni sa radujú. Všetko malo byť dokončené do 20.12.2019. Výsledok k 17.12.2019:
1. Križovatka Bagarova-Hanulova mala byť dokončená najneskôr do 10.12., a dodnes to nie je!
2. Zastávka, ktorá mala byť integrovaná, do 20.12, ako sľubovali, integrovaná tak skoro nebude.
3. Križovatka Harmincova - Sch. Trnavského, zostala tam kopa vybúraného asfaltu a celé to nie je dokončené.
4. Prechod pre chodcov pri zastávke Damborského nie je a nebude dokončený. Svetelná signalizácia pre chodcov, varujúca pred príchodom električky nebola vybudovaná.
5. podchod pre chodcov sa začal robiť a práce sa prerušili už pred mesiacom.
Suma sumárum, nezvládnutá rekonštrukcia a páni z magistrátu sa o to nezaujímajú.
18. december 2019

Odkaz pre starostu

Podnet bol opatovne preposlany zodpovednej institucii,

s pozdravom,

Pavla Rachelova
pavla.rachel@odkazprestarostu.sk
11. január 2020

Monika

A opäť nič. Zodpovedná inštitúcia mlčí. Máme 11.1. A zastávka Záluhy, prechod pre peších, križovatka Bagarova-Hanulova stále bez svetelnej signalizácie, nič z toho nedokončili. Napriek tomu, že to malo byť do Vianoc. Ani sa nič ďalej nerobí. Výhovorky na meniareň, ktorú blokujú vlastníci, neobstojí. Meniareň nemá žiaden vplyv na riadne dokončenie stavebných prác medzi Harminovou a križovatlou Hanulova-Bagarova. Absolútne nezvládnutý manažment zo strany mesta.,
11. január 2020

U NAS TAKA OBYCAJ

my v kv sme dali na sud predbezne opatrenie pre nedostatky uz danej trate do prevadzky v kv na zaklade peticie obcanov v kv....treba ist cestou nie podnetu tuto na portali ale obcianskej zodpovednosti a sile viacerych
28. január 2020

Monika

Pán primátor začiatkom januára po mnohých kritikách občanov tvrdil, že signalizáciu na križovatkách v Dúbravke a na prechode pre chodcov ako aj samotný prechod pre chodcov dokončia do konca januára. Vážení, máme 28.1. a termín ukončenia v nedohľadne. Hlavne, že na tlačovkách majú vždy plno rečí a "skutek utek". Absolútne nevládnutie manažovania a dozorovania rekonštrukcie. Už im neverím ani slovo.
29. január 2020

U NAS TAKA OBYCAJ

pridite dnes 17,30 hod dom kultury dubravka tam sa mozete osobne stratnut s vedenim mesta, urcite vam odpovedia,
my v karlovke sa DESIME SPUSTENIA SIGNALIZACIE - zablokuju vsetko mozne , co je dnes este plynule!
29. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

opätovne sme upozornili zhotoviteľa, aby dodržiaval inštrukcie Hl. mesta pri zastávke Damborského. Aj naďalej platí, že zúženie pruhov na 1 je možné najskôr o 9:00h.

Mrzí nás situácia ohľadom nedorobených častí Dúbravsko-Karloveskej radiály. Mesto si voči zhotoviteľovi uplatní všetky pokuty za nedodržanie termínov vyplývajúce zo zmluvy. Avšak prevádzka električky možná z pohľadu stavu trate je a jediné čo ju donedávna blokovalo bol prístup vlastníkov pozemku pod meniarňou. Taktiež bohužiaľ kvôli poveternostným podmienkam nie je možné ďalej pracovať na radiále a príslušnej infraštruktúre. Všetky detaily aj chodníky budú dorobené tento rok aj počas ďalších etáp rekonštrukcie.

S pozdravom

Oddelenie mestskej mobility
Hlavné mesto Slovenskej republiky

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania