Vajnorské jazero-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený
meno
Stanislav 04. decembra 2019

Dalsi autovrak na jazere. Stojaci tu uz niekolko rokov. Prosim o odstranenie

04. december 2019

Innovator

Vajnorské jazero-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Na označenom mieste na mape sa nachadza dalsi vrak. Zrejme sa to bezprostredne tyka starsieho podnetu ID 35988. Prosim zistit, ci sa tyka toho isteho nezodpovedneho majitela a podniknut kroky na odstranenie vraku. Podľa dostupných informácií Fiat Brava nemá platnú STK a ani EK. Pravdepodobne je to tiež vrak. Predpokladám však, že samospráva už videla aj moj komentár a obe autá budú riešiť spolu. Vytvaram pre tento nový vrak aj nový podnet, aby ho potom vedeli spätne správne vyhodnotiť. Ak by sa napr. jedno auto odstránilo a druhé tam zostalo, nemohli by podnet uzavrieť a to napriek tomu, že pri jednom vozidlo si samospráva splnila svoju povinnosť.
05. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dňa 03.12.2019 boli podnety pod č. 35988 (teda aj spomínané vozidlo Fiat Brava ) týkajúce sa dlhodobo odstavených vozidiel „ vrakov“ na Vajnorských jazerách odoslané na preverenie Okrskárom Mestskej polície Bratislava-Vajnory.

S pozdravom

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
02. január 2020

Stanislav

Prosim o vyjadrenie MU Vajnory dokedy tu máme trpieť tieto atuvraky /spolu sú tu odstavené 3 autá, kt. už autami pojazdnými roky už nie sú/. Veď životné prostredie a čistá voda je dar pre všetkých ľudí. Prosím kompetentných aby sa konečne aj rozhýbali. Ďakujem pekne ../
03. január 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Stanislav,
podnet preposielam opätovne na vyjadrenie samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
18. január 2020

Stanislav

A MU Vajnory čo pre životne prostredie zatial pre voličov vo Vajnoroch urobil ? Mam pocit, že nič ... Jazero Vajnorka je zasvinene komunalnym odpadom / viď brehy jazera/ a 3 odstavene vraky starych aut tu veselo pomaly a iste hrdzaveju a unikove kvapaliny z nich isto iste unikaju do podzemnych vôd a nasledne aj do jazera ... nech sa v buducnosti v tomto svinstve kt. tu nechame našim potomkom boria potom oni ... krásna vyzitka ľahostajnosti a neucty k prirode je toho dôkazom. Kompetetným na MU to nič nehovorí a systém “ja nič ja muzikant” mňa do toho nič ! je u nás a v nás hlboko zakorenený ...
27. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

Mestskej časti Bratislava-Vajnory bola dňa 16.01.2020 doručená dokumentácia mestskej polície z preverenia podnetu pod. č. 83047: Vajnorské jazero-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK.

Dňa 23.01.2020 bola pracovníkom mestskej časti vykonaná ohliadka na mieste odstavených vozidiel na Vajnorských jazerách.

Na základe uvedeného Vám oznamujeme, že časť dokumentácie týkajúcej sa vozidla zn. FIAT brava s neplatnou TK a EK mestská časť postupuje na Okresný úrad Bratislava, odbor cestnej dopravy na ďalšie konanie pre porušenie povinnosti držiteľa vozidla v zmysle zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách.
Držiteľ vozidla zn. HYUNDAI SANTA FE bude mestskou časťou vyzvaný na odstránenie vozidla podľa zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch.

S pozdravom

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
10. apríl 2020

Stanislav

MU VAJNORY iba tára a oblbuje svojich voličov že pre život. prostredie niečo robi ... 3 vraky aut kt. tu na jazere Vajnorka špatia živ. prostredie už niekolko rokov-viac ako 5 rokov sú toho naozaj dostatočným dôkazom ako hlboko si vážia nás potencionálnych voličov a ukazujú hlbokú ľahostajnosť voči prírode tu na okolí. Byrokracia a nezaujem niečo rychlo vyriešiť je jasný dôkaz ako to nejde ...
22. apríl 2020

Stanislav

Prosim aby ste sa zaoberali aj tymto autovrakom tu na jazere a zabezpecili aj jeho rychle odstranenie tiez tu stoji viac ako 5 rokov na jednom mieste bez STK a Emisnej kontroly špinavy a spustnuty ...už zjavne neschopny kinetickeho pohybu ...
23. apríl 2020

Innovator

Takže jeden vrak bol konečne odstránený (po mnohých rokoch) a teraz máme stav takýto (viď fotka). Mohol by nám MÚ zistiť a oznámiť aký je stav tejto veci - "dokumentácia týkajúcej sa vozidla zn. FIAT brava (BL-456 MZ) s neplatnou TK a EK mestská časť postupuje na Okresný úrad Bratislava, odbor cestnej dopravy na ďalšie konanie pre porušenie povinnosti držiteľa vozidla v zmysle zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel" ? Za 3 mesiace sa snáď niečo udialo. Máte už odpoveď z OÚ?
01. júl 2020

Stanislav

Co bude dalej ??? Kolko rokov este prosim potrebuje MU Vajnory na odstranenie tohto Autovraku ? Skor nez znecisti cistu vodu tu na jazere prosim ?
04. júl 2020

igor stoklas

Do 01.07. podla uradneho oznamu ste mali vrak odstraniť.

Dnes je 04.07. a vrak tam stale stoji.

Jaj pán starosta Vlček, nemate cas musíte cenzurovať podnety aby sa neprišlo na Vašu neschopnosť.
07. júl 2020

Stanislav

6/7 t. j. v pondelok sa prišiel p. starosta “osobne” presvedčiť v čase popoludňajšej automobilovej špičky ako to tu aj naozaj vyzerá. V sprievode zástupcu Mestskej polície. Porozprávvali sme sa aj o probléme uvedeného autovraku ako aj iné problémy kt. tràpia nás Vajnorákov tu na jazere. Ak dodrží to čo slúbil, tak sa problémy naozaj výrazne pohnú dopredu. A bude sa nám všetkým aj ľahšie žiť !!! Ja mu verím a počkám si teda na to ... ako ďalej.
07. júl 2020

Innovator

Pockame si na skutky. Slubov uz bolo dost
07. júl 2020

igor stoklas

Dôležite je veci riešit okamžite ! Je to azaj akútne!
Ak sa to pohne vpred tak potom sa osobne starostovi pôjdem poďakovať.
V nedeľu sa mal prísť pozrieť! Vtedy bolo to pravé peklo. Hliadka mestskej polície cúvala z jednosmerky pred porušovatelmi zákazu vjazdu a na otázku prečo to ihneď s páchatelmi neriešia odpovedali ,že nevedia čo majú robiť. Teda uvolnili húfu porušovatelov zákona cestu a rýchlo zmizli preč. Takže......
08. júl 2020

Stanislav

Dnes 8/7/20ràno 2 vyrastkovia na tomto auto vraku rozbili zadne okno, je postriekane a NAOZAJ ZRELE DO ŠROTU !!! Prosim starostu a MU nech naozaj vyzvu majitela na odstranenie tohto vraku alebo nech MU prosim nejako v tejto veci konečne aj koná !!! Pàn starosta, spoloeham na Vaše chlapskè slovà, ved pri rannom behu na jazere to predsa vidite !!! Bordel a neporiadok ničia tento krasny kut našeho jazera Vajnorka ...
08. júl 2020

igor stoklas

Dnes 08. 07.2020 roku pána .

Všetky lehoty na odstránenie vraku boli z legislatívneho hladiska splnené! Výzvou bol daný termín na odstránenie do 30.06.2020.

Kolko Vám na tom úrade vo Vajnoroch bude trvať aby ste vytočili jedno telefonne číslo
prikladám / WIP Autovrakovisko - 02/43412659/ A dali vrak odviesť?

Mimochodom ten druhý vrak som po dohode z majitelom dal pred mesiacom odviesť ja.
A tým mestským policajtom ,ktorý sa počas služby chodia na jazero zašiť a pospať kupte v IKEA nejakú skladaciu postel- do konca mesiaca majú akciu nech si neniča v aute chrbát.
A kúpte im aj bicykle nech si počas toho nič nerobenia aspoň zašportujú.
08. júl 2020

Innovator

Vyborne. Samozrejme, ze taketo vraky iba povzbudia vandalov, aby "prilozili ruku" k dielu skazy. Cakame az to niekto podpali?
09. júl 2020

Stanislav

Keby p. Žabka z portálu Odkaz pre starostu reagoval tak rychlo a promptne aj v tomto už niekolko rokov probléme bol by som vełmi ràd. Na inè problèmy reaguje ponerne rychlo. Na tento nejako “zabudol”. A keby sa aj p. starosta do tohto problèmu popri rannom behu rychlejšie “zapojil a reagoval” aj do našich tu problemov naVajnorskom jazere určite by tym len zîskal na starostovskej našej ùcte a váznosti. Zatial mam z neho pocit ze nereagovaním to ostane len a len pri słuboch ale stráca tu vyznnu čast do buducna potencionàlnych tiež voličov v komunalnych vołbàch ...
09. júl 2020

igor stoklas

OPRAVA :pan Zabka je v skutočnosti pani alebo slečna Žabková a starosta je zrelý do vlády , svojou nečinnos´tOU
10. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň páni,

dovolím si Vás požiadať, aby sme diskusiu viedli v kultivovanej a slušnej rovine. Vystupujem tiež voči Vám slušne, rešpektujme sa vzájomne.

Ľudsky Vás rozumiem, že Vám toto dlhodobo odstavené auto prekáža. Verte, prekáža to rovnako aj mne. A ešte viac mi prekáža, že ako starosta a štatutárny zástupca mestskej časti musím proti arogantnému správaniu majiteľa viesť nevyvážený boj. Musím ísť v súlade so zákonom, s predpismi a som odkázaný aj na súčinnosť ďalších štátnych orgánov. Odstránenie vraku je komplikovaný a zdĺhavý proces, začínajúci potvrdením skutočnosti, že ide o vrak a následne dodržaním povinných úkonov a lehôt, ktoré pre majiteľov vrakov vyplývajú. Zdanlivo to potom môže vyzerať, že nekonáme, že sa iba nečinne prizeráme a prehliadame. Skutočnosť je však iná, ubezpečujem Vás že konáme. V tomto prípade povinné úkony boli vykonané a v krátkom čase bude auto odtiahnuté.

Ďakujem za pochopenie

Pekný deň všetkým

Michal Vlček
starosta
10. júl 2020

Stanislav

Dakujem a držim palce !!! 👍🤘✌️
10. júl 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, páni,
podnety preposielam a reagujem tam, kde to má zmysel. Tento podnet spolu s druhým (kde sa riešilo vozidlo, ktoré už bolo odstránené) bol opakovane preposielaný a kompetentí o ňom vedia, rovnako aj starosta.

Prajem pekný večer
Pani Jana Žabka (bez ova)
Odkaz pre starostu
11. júl 2020

Stanislav

To je síce peknè to čo ste napísali ale tento problém tu uz je viac ako 5-6 rokov !!! Preboha uz s tym konečne niečo robte !!! ved uz je to druhé volebne obdobie a nič sa nedeje !! DOKEDY PROSÍM !!!
15. júl 2020

igor stoklas

Aký nevyvážený boj pán starosta vediete, opäť klamete ja som si to auto vylustroval a to auto je v Exekúcii, teda de Jure ho hladá exekutor. Zavolajte mu nech si ho vyzdvihne.

A ak to auto nebude odstránené do 20.07.2020 osobne ho naložím na odtahovku a zložím Vám ho pred dom. Potom sa možno rozhýbete a prestanete sústavne zavádzať a klamať.

Prajem dobrú noc.
17. júl 2020

Stanislav

P. starosta !!! V mene “bohom aj kompetentnymi ludmi” zabudnutom jazere Vajnorka Vám DAKUJEM za dnešnù odtahovku tohto autovraku po X a X rokoch. Konečne si začinam aj mysliet, že naozaj môžme aj tu žit ako vo Švajčiarsku ...alebo sa mylim ?
17. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

rovnako som rád, že sa nám úspešne podaril vrak odstrániť a nebude zaťažovať ani okolie jazier ani životné prostredie.

Ďakujem za podnet a trpezlivosť zároveň

Pekný deň

Michal Vlček
starosta
17. júl 2020

igor stoklas

Veľmi pekne Vám v mene životného prostredia aj v mene nás obyvatelov ďakujeme.

Prajem veľa ďalších síl do boja za lepší život.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania