Vrstva niekoľkoročného lístia na Belinského

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Peter Oravec 24. marca 2014

Na chodníku pri Belinského ulici je hrubá vrstva lístia neodprataného niekoľko rokov za sebou.

25. marec 2014

johnny

p. Oravec, mohli by ste si vstúpiť do svedomia, zveličujete viacej ako Nový čas. Dnes som mal tú česť ísť po danom chodníku k zástavke MHD pri renaulte a toto je jediný fľak popadaných plodov zo stromu. Na doplnenie vedľa oplotenia je asi meter široký zelený pás, nie chodník ako by sa mohlo z Vašej umeleckej fotky zdať. Keď budeme zveličovať takto veci tak onedlho sa na naše požiadavky každý len vy...ie, nevravím že podnet ste nemali dať, ale dá sa to aj slušne(napr. na chodníku pri kestleri je na chodníku napadaná kopa lístia.) (Inak ako vie človek zistiť z ktorého roku je popadané lístie? keď minulú zimu odhŕňali chodník prípadné lístie tam zostalo?). Pekný deň a viac tirezveho úsudku prajem.
25. marec 2014

Peter Oravec

Johny,
trvám na každom písmene tohto podnetu. Nikde som nič nezveličil. Tvrdím hádam, že sú tam aj nejaké iné fľaky lístia? Je mi ľúto, je to chodník, bežne sa to používa ako chodník, chodia tade ľudia, tak to asi chodník je. Prepáčte, ale nezadal som podnet slušne? Však som iba opísal stav: "Na chodníku pri Belinského ulici je hrubá vrstva lístia neodprataného niekoľko rokov za sebou". Bodka. Stojím si za každým slovom. Je to chodník PRI Belinského ulici (netvrdím, že priamo na ulici, ale "PRI"). A chodím okolo na bicykli už aspoň tri alebo štyri roky a to lístie je tam celé toto obdobie bez jedinej zmeny. Na fotke to možno nie je vidno, ale v tom lístí už začína rašiť tráva. Zdravím.
25. marec 2014

johnny

Ja to zajtra pojdem odfotit, lebo je rozdiel ci je spina na 5metroch z 45m alebo je spina na celom chodniku, ale to clovek co ma bordel pri svojom kontajnerovom stojisku nevie pochopit, kludne ja zas trvam na tom ze tie listy nemozu byt z niekolkych rokov, logika veci to nepusti. Neviem inak co vas rozculuje to pri vobec ste nepochopili na co som narazal a pokusal sa Vam vysvetlit. Nie nieje slusne klamat o tom ze to listie tam je niekolko rokov maju to na sebe napisane? Uz len tuto zimu ked bolo tych par snehovych dni to urcite stroje odhrnali tak to moze byt tak max od minuleho pondelka ked bola ta vychrica ze sfuklo posledne neopadane listy ci nie? Na bicykli by som odporucal chodit inde ako po chodníkoch ktoré su určené iba chodcom aj tak by ste prispeli k väčšiemu poriadku nielen v Petržalke ;-) Jasné, že tam raší tráva je to totiž zelený pás vedľa oplotenia renaultu nie chodník, tak je predpoklad, že na jar tam začne všetko rásť. A ešte raz aby ste pochopili a sám ste písali je to CHODNÍK chodia tade ludia, čiže na bicykli tam nemáte čo hľadať, zdravý spánok a sviežu myseľ na ráno
26. marec 2014

Peter Oravec

Johny, iba vecne:
Ako vidno z fotky, špina je takmer na celej šírke chodníka.
Listy sú z niekoľkých rokov a v zime tam nikto sneh neodhŕňal.
Kde by sa tam vzali listy od minulého pondelka, pokiaľ viem, listy padajú na jeseň. :-) Tá vrstva nemôže byť z lístia sfúknutého zo stromov na jar.
Na bicykli, ako som vyššie napísal, tade nechodím. Napísal som "okolo". :-)
Minule ste tvrdili, že to nie je chodník. Teraz to už pre potreby jazdy na bicykli chodník je? :-)
26. marec 2014

johnny

Peter Oravec vecne par otazok: je po celej dĺžke opadaný alebo nie? kde som písal že to neje chodník? nieje to chodník v plnej šírke t.j. od ľavej hrany až po oplotenie chodník nieje a nikdy nebol, pre potreby jazdy na bicykli chodníky neslužia nikde, okolo nemáte kadiaľ chodiť na bicykli legálne lebo všade dokola sú len chodníky pre peších najbližšia komunikácia aj pre jazdu na bicykli je Panónska cesta a Belinského, odkiaľ ale na danú lokalitu vôbec nieje vidieť , takže zaváadzate ako prezidnetský kandidáti ;-) ešte raz opakujem otázku ako viete, že lístie je z minulých rokov má na sebe dátum, alebo máte fotku (nie fotomontáž) dokumentujúcu vaše tvrdenie?
26. marec 2014

johnny

Bez zveličenia a podloženia môjho tvrdenia ako som sľúbil, fotky
26. marec 2014

Peter Oravec

Johny,
píšem o "šírke", nie "dĺžke" Aj z Vašej fotky je vidno, že chodník je špinavý v určitom úseku v takmer celej svojej šírke.
Som presvedčený, že Vaše fotky dokumentujú situáciu oveľa lepšie,ako moja fotka. Niekoľkoročná špina na takmer celej šírke chodníka, v ktorej už začína rašiť tráva. Nemám, čo dodať.
Staré fotky nemám, ale myslíte si, že tu každý má staré fotky na svoje podnety?
Myslím, že OPS tento podnet prijal, ja nemám na ňom čo zmeniť a je na samospráve, čo s tým urobí. Tým som k téme skončil. Ďakujem Vám za Váš záujem.
Oravec
26. marec 2014

johnny

p. Oravec veď na to narážam celý čas, si trepete stále dokola to isté (šírka vs. dĺžka) pričom sú to minimálne blbosti alebo v najhoršiom klamstvá, portál OPS prijme všetko o tom tento portál je. Nevidíte ani nechcete vydieť iné ako vaše myslenie máte klapky na očiach. K vášmu kontajneroveému stojisku tiež nikto nedával blbé dovetky že smeti tam hromadíte ako bezdomovci, prípadne vaša brána je obývačka bezdomovcov a podobne, keď nemám dôkaz o danej skutočnosti, že taká naozaj je tak napíšem iba prostý daný stav... na belinského je popadané lístie.......niekolkoročné, viacročné a iné podrýpavačné veci si nechajte pre odkaz čo píšete vo vlastnej bráne tam takéto dovetky niesú, pýtam sa prečo asi ???? Neďakujte mi za záujem, ale snažte sa niečo dobré pre spoločnosť vykonať, alebo aspoň zemniť vašu obmedzenosť na druhý názor.
26. marec 2014

Peter Oravec

Johnny,
vôbec nechápem, o čom hovoríte. O akom kontajnerovom stojisku, "blbých dovetkoch", obývačke pre bezdomovcoch je reč?
Ja sa naozaj nechcem hádať.
Napísal som: "Na chodníku pri Belinského ulici je hrubá vrstva lístia neodprataného niekoľko rokov za sebou."
Ak súhlasíte, poprosím admina, aby to upravil nasledovne: "Na chodníku pri Belinského ulici je hrubá vrstva lístia."
Môže byť?
Ďakujem.
26. marec 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
pracovníci Miestneho podniku Verejnoprospešných služieb chodník očistili.

Mestská časť Bratislava-Petržalka
04. apríl 2016

Peter Oravec

Situácia sa opakuje aj v roku 2016.
07. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Vyčistenie chodníka zabezpečili pracovníci Miestneho podniku verejnoprospešných služieb Petržalka.

mestská časť BA-Petržalka
19. apríl 2016

Peter Oravec

Ako je zrejmé z aktualizácie, podnet sa opakuje. Prosím administrátora o status "neriešené". Ďakujem
28. apríl 2016

Peter Oravec

Prosím administrátora, aby v zmysle poslednej aktualizácie preklasifikoval podnet. Ďakujem.
28. apríl 2016

Michal Haman

Dobrý deň, posledná aktualizácia je zo 04.04., posledná odpoveď samosprávy zo 07.04. znie, že oblasť bola vyčistená, preto som status podnetu zmenil na "Vyriešený".

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
28. apríl 2016

Peter Oravec

Pán Haman, ďakujem prepáčte, nevšimol som si.
14. máj 2017

Peter Oravec

Situácia sa opakuje aj v roku 2016. Pán Bajan upratuje iba to, na čo sa ľudia sťažujú, inak na chodníka plošne kašle. Hráme takú hru s pánom Bajanom. Ja sem dám každý rok aktualizáciu toho istého neporiadku a pán Bajan to zase uprace. No čo už, keď nás to baví?
18. jún 2017

Peter Oravec

Chodník je vyčistený. O rok sa tu zase stretneme.
15. júl 2018

Peter Oravec

Situácia sa opakuje aj v roku 2018. Pán Bajan upratuje iba to, na čo sa ľudia sťažujú, inak na chodníky plošne kašle. Hráme takú hru s pánom Bajanom. Ja sem dám každý rok aktualizáciu toho istého neporiadku a pán Bajan to zase uprace. No čo už, keď nás to baví?
16. júl 2018

Odkaz pre starostu

Podnet bol opätovne zaslaný samospráve.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
18. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Váš podnet sme zaslali na priame vybavenie Miestnemu podniku verejnoprospešných služieb Petržalka.

Mestská časť BA-Petržalka
19. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dnes 19.7. 2018 bol chodník na Belinského ulici vyčistený Miestnym podnikom verejnoprospešných služieb Petržalka.

mestská časť BA-Petržalka
19. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dnes bol chodník na Belinského ulici vyčistený Miestnym podnikom verejnoprospešných služieb.

Mestská časť BA-Petržalka
19. júl 2018

Peter Oravec

Hura, treti ci kolky rok po sebe hrame tuto hru. Bajan cistii iba tie chodniky, kde sa niekto stazuje. Spocitajte mu to vo volbach.
22. august 2018

Peter Oravec

Je to tam znovu. Pán Bajan, mesto sa spravuje systematicky, nie ad hoc. Podnet je znovu aktuálny.
22. august 2018

Peter Oravec

Je to tam znovu. Pán Bajan, mesto sa spravuje systematicky, nie ad hoc. Podnet je znovu aktuálny.
28. august 2018

Michal Haman

Podnet som zaslal samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
03. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Za upratanie napadaného lístia na chodníkoch na Belinského je zodpovedný miestny podnik verejnoprospešných služieb, ktorý koordinuje a zabezpečuje údržbu zelene v MČ Bratislava – Petržalka. Podnet sme im postúpili.



Mestská časť Bratislava-Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania