Mierová-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený

Dobrý deň,
rada by som sa opýtala, či je prístup k vianočnej výzdobe zdokumentovaný na fotografii v poriadku, nakoľko
1) svojvoľne zasahuje do verejného priestranstva;
2) pri podobnom prístupe zo strany ďalších a ďalších obyvateľov by bolo otázne, či možno naďalej hovoriť o "výzdobe" (čo je na zváženie aj v tomto samostatnom prípade);
3) môže predstavovať riziko aj z hľadiska bezpečnosti.

Za skorú odpoveď a vybavenie podnetu vopred veľmi pekne ďakujem.
A. Dráľová

18. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré ho preverí.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
09. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
daná svetelná reťaz už bola odstránená.

S pozdravom,

Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
17. január 2020

Anna Dráľová

Pekne pozdravujem, neviem či máme na mysli tú istú reťaz, keďže táto nečinne visí ponad chodník do dnešného dňa. AD
22. január 2020

Ružinov - Prievoz

Presne ako píše pani pred Mierovou 26 je reťaz stále na svojom pôvodnom mieste. Prosím admina o opätovné preposlanie na samosprávu. Ďakujem
04. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet pôjdeme preveriť.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. február 2020

Ružinov - Prievoz

Podnet je stále aktualny!! Práve som šiel okolo a osvetlenie je stále na svojom mieste!! Ďalší podnet na ktorý samospráva kašle a nerieši.
24. apríl 2020

Ružinov - Prievoz

Aktuálne tam je už len spágat na ktorom bolo osvetlenie. Asi bol som podnet uzavrel.
18. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ospravedlňujeme sa za dĺžku riešenia tohto podnetu. Oddelenie tvorby mestskej zelene uviedlo, že ešte vo februári, po obdržaní podnetu, vykonalo obhliadku stavu v teréne. Skonštatované bolo, že svetelná reťaz vedie z balkóna bytu (na 5. poschodí) na Mierovej ulici č. 26 a upevnená je o strom pred bytovým domom. Keďže nebolo možné na mieste kontaktovať vlastníka bytu (na zvonček nikto nereagoval), bol v schránke zanechaný odkaz majiteľovi - požiadavka na okamžitého odstránenia reťaze zo stromu.

Oddelenie tvorby mestskej zelene uviedlo, že budúci týždeň bude vykonaná kontrola, či bola reťaz zo stromu odstránená. V prípade, že k náprave nedošlo, bude dotknutý vlastník bytu vyzvaný ešte raz, respektíve reťaz bude odstránená dodávateľom hlavného mesta SR Bratislava, ktorý vykonáva údržbu zelene.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
22. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie tvorby mestskej zelene vykonalo opätovnú obhliadku miesta a zistilo, že reťaz doposiaľ nebola odstránená. Vlastník bytu bol preto opätovne vyzvaný na jej odstránenie. Prisľúbil, že nápravu vykoná a reťaz spájajúcu strom s balkónom hneď odstráni.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
08. jún 2020

Ružinov - Prievoz

Dobrý deň,
Aktuálne som už na strome a balkóne žiadnu reťaz, spágat nevidel. Myslím, že tým je konečne podnet vyriešený.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania