Sabinovská-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Lukáš Bartošovič 12. decembra 2019

Na parkovacej ploche východne od Štrkoveckého jazera odpočíva pod stromom v kope lístia vrak ojazdeného vozidla BMW 325i combi s karosériou v čiernej metalíze.
Vozidlo je na svoj vek v pomerne dobrej kondícii a nevyzerá byť poškodené. Jedna z pneumatík je mierne podhustená. Unikajúce prevádzkové kvapaliny som zatiaľ nepozoroval. Obe tabuľky EČV sú upevnené, BL-056PN. Kontroly (technická a emisná) sú neplatné, skončili v marci tohto roku: EK SKJi 831 412, TK SKJi 441 840. Zmluva PZP je ešte platná (Kooperativa, 6584374141, od 15.04.2015). Vozidlo bolo dovezené v roku 2015. Neďaleko sa nachádza už nahlásený vrak Fiat Punto (podnet 57515).
Ďalšie údaje: r.v 1999, VIN WBADR410X0GT69840, vozidlo nie je vyradené z evidencie.

12. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
12. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

komunikácia na ktorej sa nachádza vozidlo nie je v našej správe, ale v správe Magistrátu hlavného mesta, preto tento podnet postupujeme im.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
17. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu životného prostredia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
18. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vozidlo sme preverili a bola naň umiestnená výzva na odstránenie vozidla v lehote 60 dní.

S pozdravom

Oddelenie životného prostredia
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
22. december 2019

Lukáš Bartošovič

dobry den, perfektne, vyzera to tak, ze si tento crep na parkovisku dlho nepozije
mimochodom, statistiky ukazuju, ze sa zo Slovenska stava vrakovisko https://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1973275_v-nemecku-sa-starych-aut-zbavuju-ku-nam-ich-vozime-vo-velkom-zo-slovenska-sa-stava-vrakovisko
22. december 2019

jass

No však v tabuľke je presne zoznam najväčších drekov, ktoré síce mávajú najbombastickejšie reklamy, ale najčastejšie ide o zhumplované a ťažko opravitelné kazové autá, o ktorých si niekto myslí, že ich tu na Slovensku "niekto" za lacný peniaz opraví.
V DE kúpia vrak za 150-700 EUR a potom zistia, že oprava by stála najmenej 1500 až 5000, k tomu stále drahšie opakované TK+EK, povinné poistky, a ešte bude potrebné aj palivo...

Inak Lukáš, v type vozidla máš preklep - ide o 5-kový rad 523i - tak dobre známy ružinovský vrakový model v kombi a čiernej farbe :D

To že na vozidlo pribudla aspoň výzva je šťastím, že na danom mieste nepodlieha pod MČ Ružinov, tá totiž situácie s odhodenými vrakmi iba roky preveruje, aj to len údajne (nie je možné overiť, akým spôsobom, ale je zjavné, že maximálne neúčinným).
22. december 2019

Lukáš Bartošovič

nuz, tento vrak ma tak nadchol, ze som mu prehodil cislice v oznaceni modelu (ale hlavne, ze som to dal ako titulnu fotografiu podnetu) https://www.seka.sk/ov/2F13060C07FBA20B17149F
s nazorom na stare dovezene vozidla sa da len suhlasit, ja by som snad este dodal, ze by to chcelo dalsiu vlnu srotovneho, takeho naozaj, nie iba akoze https://www.autoviny.sk/novinky/120158/stat-opat-dotuje-nakup-luxusnych-drahych-aut-je-srotovne-2019-velky-podvod-na-beznych-ludoch https://www.autoviny.sk/novinky/120369/je-to-oficialne-stat-podpori-nakup-elektromobilov-a-plug-in-hybridov-mame-presne-vysky-dotacii
alebo radikalne zvysit poplatky a pokuty za vozidla starsie ako 15 rokov, ked tak premyslam nad "mojou" flotilou vrakov, drviva vacsina z nich ma svoje "korene" v 90. rokoch a uz by nemala jazdit ani v Nemecku, ani na Slovensku, maximalne v Rumunsku alebo Moldavsku
23. december 2019

jass

Tak zas pokutovať autá nad vek 15 rokov, za to by som nehlasoval. Keď je v poriadku, netečie mu olej, nesmrdí (ako všetky aj nové diesely), nemá vybraný katalyzátor či DPFilter (aj tie emisie bývajú často hlboko pod hranicou nim príslušnej normy, neoficiálne spĺňajúce a podliezajúce nové limity) ...
Som viac fanúšikom starších, stále dobre slúžiacich udržiavaných áut (tzv. poctivej techniky), než nových. Žiadne smrduté diesely (veď z nich takmer pokapeme, ako sa kvôli nim nedá dýchať nielen na chodníkoch, typicky susediacich s cestami), a tých jazdí najviac - ôebo služobné, na firmu, jazda pre vodiča "zadarmo".
Len sú obrovské rozdiely v prístupe - ak má niekto svoje staršie vozidlo v primeranej opatere, a ak si ich niekto navláči (aj v prehnanom počte) za pár stovák ako polovraky a nechá ich tu takmer okamžite dozrieť do stavu odhodené vraky.
Viac nebudem rozvádzať, lebo by to bolo aj 10x takto dlhé.
23. december 2019

jass

Páni prezraďte mi, akurát, ako ste dokázali naklikať hneď dve mínusky desatinu sekundy po odoslaní môjho vyššie uvedeného príspevku...
23. december 2019

jass

Pokial viem, čítať ešte neodoslaný príspevok v štádiu jeho písanie dokáže len jedna skupina osôb, tak pán Michal Oravec a akýsi Lukas (nie autor podnetu Lukáš B.) sa riadne prezradili... dokázali naklikať mínusku ešte neodoslanému príspevku ☻☺
23. december 2019

Lukáš Bartošovič

jass, s tou pokutou som to asi trochu viac zostrucnil a tym zanikla moja pointa - samozrejme, preco trestat ludi, ak vlastnia starsie vozidlo? Netrestat, myslel som vsak na to, ze ak by niekto zanechal na ulici nepouzitelne stare auto (cez 15 rokov) a neodovzdal ho dobrovolne na recyklaciu, pokuta by bola vyssia, nez v beznom pripade. Skratka, aby sa ludom neoplatilo zbavovat sa nepotrebneho vozidla jeho prostym odstavenim na ulici a potom, mesto/stat, postaraj sa! Alebo nepokutovat, riesit taketo vozidla nekompromisne a bez uhrady majitelovi... ako v Rusku Inak, tiez som si vsimol, ze mi sem-tam pribude bleskove minusko k prispevku, ktory som cerstvo odostal a sotva odtiahol prst z enteru. Casto su to uzivatelia s nizsim ID-ckom, zrejme maju vdaka dlhsiemu "zivotu" na stranke pristupne nadstandardne funkcie. Ale aby som len nekritizoval, par razy pribudlo aj okamzite plusko...
15. január 2020

Michal

Januarovy update, aj tento vrak ma uz strhnutu vyzvu. Majitel sa evidentne o svoje vraky aspon v tomto smere stara ;)
20. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

výzva už bola nalepená.

S pozdravom

Sekcia životného prostredia
Magistrát Hlavného mesta
20. február 2020

Lukáš Bartošovič

dobry den, ak sa nemylim, lehota z vyzvy na odstranenie vozidla vyprsala pred dvoma dnami
takze mozeme pristupit ku odtahu predmetneho bavo-vraku, dakujem
30. marec 2020

Lukáš Bartošovič

vozidlo trochu spustlo, ale inak sa drzi vcelku obstojne
nedaleky vrak Fiat Punto vsak taky dobry "odpocinok" nema...
16. jún 2020

Lukáš Bartošovič

dobry den, "sused" tohto vraku (Fiat Punto, podnet 57515) bol nedavno odstraneny
podarilo sa taktiez odpratat poskodenu Hondu (66331)
dockame sa v blizkej dobe odtahu aj u predmetneho BMW?
pozor vsak, aby vrak neusiel na inu ulicu ako tato Lancia https://www.odkazprestarostu.sk/92806
17. jún 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne zaslaný samospráve.

S pozdravom,
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
22. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

o vašom podnete sme opätovne informovali Oddelenie životného prostredia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
23. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

toto vozidlo sme zaradili do zoznamu vozidiel určených k odtiahnutiu pre nasledujúce obdobie. Predpokladáme, že za cca 2-3 týždne môže byť odstránené. Presný poradovník nevieme sľúbiť, rozhodnutie, ktoré auto kedy bude naložené závisí od viacerých hľadísk.
Z uvedeného parkoviska sme okrem vyššie spomenutých, nedávno odstránených Fiatu Punto a Hodny Accord dňa 29.4. odstránili ešte červenú Škodu Felícia. Tá medzi podnetmi na OPS nebola.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
23. jún 2020

Lukáš Bartošovič

dobry den, dakujem za podrobne vysvetlenie a tiez za snahu riesit toto problemove parkovisko - odkladisko zbytocnych vozidiel
BMW zatial nejako vydrzi, ja len tak, ze som si vsimol ako v poslednej dobe ubudaju "strkovecke" vraky v slusnom tempe, tak teda, hadam sa dostane aj na predmetne cierne kombi
mimochodom, hovorime o nasledovnej Felicii?
02. júl 2020

Rasto

Stale tam to vozidlo stoji...
06. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

jednalo sa práve o túto červenú Felíciu BR 062 BZ. Výzvu na toto vozidlo sme umiestnili ešte keď sa nachádzalo na ulici Pri starej prachárni. Na toto parkovisko ho zrejme majiteľ len premiestil.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania