Balkánska-cesta-znečistená

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Ľubomír 17. decembra 2019

Dobry den, rad by som sa opytal ako aktivne riesi magistrat problem znecistenych komunikacii v suvislosti s vystavbou D4, Tak ako aj v inych castiach BA, hlavna trasa cez nasu obec Rusovce je v podstate ciste blato. Pri vyjazde sklapacov zo staveniska D4 medzi Petrzalkou a Rusovcami nedochadza absolutne k ziadnemu cisteniu vozdiel pred vyjazdom, to co sa deje dalej na ceste, najma ked naprsi, asi netreba dalej rozvadzat, preco ked v kazdom stavebnom povoleni sa jasne pise o forme, akou ma vystavba prebiehat, okrem ineho je tam vzdy veta o znecisteni komunikacii, pokutuje niekto? keby dostal zhotovoitel pravidelne nalezitu pokutu za znecistovanie a pokuta by zohladnila mieru znecistenia, mozno by zhotovitel zacal auta umyvat a vratane komunikacie a najme krajnice, dakujem

15. január 2020

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za zaslanie podnetu. Problematiku prejazdnosti nákladných vozidiel cez Rusovce riešime dlhodobo. Bohužiaľ, stavebník nového diaľničného navádzača konzorcium D4R7 nám opakovane poskytuje neúplne, prípadne nepresné informácie ohľadom termínov i množstva nákladných áut, ktoré cez Rusovce tranzitujú a ktoré výrazne prístupovú komunikáciu do Rusoviec znečisťujú. Napriek opakovaným telefonickým, mailovým i osobným interpeláciám tak mňa, ako aj riaditeľa miestneho podniku Ruseko sa nám nedostalo zaručenej informácie o termíne ukončenia prejazdu vozidiel cez našu mestskú časť. Opakovane oslovujeme v tejto veci Magistrát hlavného mesta ako správcu komunikácie, aby tlačilo na vedenie D4R7 ohľadom nápravy. Naše možnosti sú v tomto momente výrazne limitované. Požiadali sme OO PZ, aby začali s pokutovaním vozidiel, ktoré jazdia zvýšenou rýchlosťou cez Rusovce, ktoré sú preťažené a ktoré špinia vozovku. V prípade, že nedôjde k výraznému zlepšeniu (na čo sme zástupcov D4R7 upozornili) plánujeme začať vec riešiť aktívnou občianskou nespokojnosťou a zapojiť do formy protestu aj obyvateľov mestských častí Bratislava-Rusovce a Bratislava-Jarovce. O našich krokoch budeme verejnosť informovať prostredníctvom našich informačných kanálov.

Lucia Tuleková Henčelová, starostka MČ Bratislava-Rusovce
17. január 2020

Pavel Mokran

Odkaz pre adminov stránky:
Balkánska ulica je vo vlastníctve magistrátu, nechápem teda, prečo je podnet priradený mestskej časti. Podobný iný podnet znečistenia Balkánskej je správne priradený magistrátu.
Zároveň je tu uvedené, ako mestská časť tlačí na zodpovedných, ktorý s tým majú právomoc niečo robiť, napriek tomu je podnet označený ako neriešený.
Podnet je ale riešený aj mestskou časťou aj magistrátom. Za neriešený by sa dal považovať iba keby bol správne pridelený konzorciu D4R7 alebo NDS.
18. január 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, pán Mokráň,
status sa mení automaticky, ak samospráva neodpovedá do 2 týždňov. Je to už opravené. Čo sa týka zodpovednosti, tá tiež bola zmenená na magistrát.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
20. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Radi by sme Vás ubezpečili, že Magistrát hlavného mesta ešte v decembri podnikol kroky v tejto veci. Nakoľko situácia s nedostatočným čistením pretrvávala a stavebník napriek opakovaným výzvam nebol schopný zabezpečiť čistenie predmetných úsekov komunikácií, Magistrát hl. mesta podal žiadosť o vyvodenie sankcií voči stavebníkovi D4/R7 na Okresný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie.

Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. január 2020

Ľubomír

Dakujem za odpoved, dufam, ze sankcie su natolko vysoke, ze stavebnik aspon pouvazuje o zmene spsosobu vystavby.
27. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

z Okresného úradu nám po našej žiadosti o vyvodenie sankcii voči stavebníkovi prišla odpoveď, že v čase kontroly nezistili žiadne znečistenie komunikácie. Situáciu však budeme naďalej monitorovať. V prílohe prikladáme stanovisko Okresného úradu.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania