Pračanská-strom-príliš orezaný

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený
meno
Martin Bak 17. decembra 2019

Dobrý deň
Zaujímalo či takéto radikálne zrezanie stromu na kmeň je v poriadku, či bolo nutné a či bolo povolené mestskou časťou.
S pozdravom

30. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za Váš podnet, ktorý sme zároveň postúpili na príslušný odborný referát MÚ Bratislava - Vajnory. Po jeho prešetrení Vás budeme čo najskôr informovať.
Vopred ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

S pozdravom a úctou

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
30. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň p. Bak,
ďakujeme za Váš podnet.
Z Vášho podnetu sa jedná o konáre dreviny druhu vŕba babylonská /Salix babylonica/ rastúcej na križovatke ul. Pračanská a Uhliská, ako cestná zeleň a ktorá zároveň zasahovala do elektrického, telekomunikačného vedenia a rovnako zakrývala dopravné značenia. Z čoho vyplývala aj nutnosť orezu, a to vzhľadom aj na bezpečnosť cestnej premávky.
Bezpečnostné orezanie dreviny druhu vŕba babylonská na križovatke ul. Pračanská a Uhliská zabezpečila spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s. prostredníctvom spol. ELViP s.r.o..
Drevina nebola orezaná na kmeň, boli ponechané kostrové konáre, čo je možné vidieť aj na fotodokumentácii z Vášho podnetu. Drevina druhu vŕba babylonská dobre znáša orezávanie konárov a je jednou z najodolnejších drevín v rámci druhu, ktorá dobre znáša sucho.

Ďakujeme za Vaše pochopenie.

S úctou a pozdravom

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.