Preplnené parkovanie na Belinského ulici

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Uzavretý
meno
Nika OARBA 29. marca 2014

Preplnené parkovanie ráno, na obed aj večer. Nie je možnosť zaparkovať. Vodiči stoja aj na chodníkoch. Myslím si, že by uvítali viac parkovacích miest.

01. apríl 2014

petrzalsky gafor

vykrik do tmy :D ktora lokalita by neuvitala viac parkovacich miest :D :D :D
02. apríl 2014

Peter

Prave obcan z tejto lokality by sa nemusel stazovat, kedze vecer je otvorene parkovisko pri danovom urade. Jaaj, ale to by musel panko urobit aj par krokov od dveri auta k dveram do bytovky.
06. máj 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
problém s parkovaním nie je len v tejto lokalite, žiaľ mestskí poslanci novú koncepciu neschválili, takže systémové riešenie zatiaľ nebude.
Tu je krátka história opatrení, ktoré Petržalka prijala na zlepšenie dopravnej situácie
- v roku 2001 mč zabezpečila osadenie 3 montovaných dopravných prahov na zníženie rýchlosti jazdy prechádzajúcich vozidiel na Belinského ul.
- v apríli 2002 bola na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácii SR vyradená Panónska cesta ako rýchlostná komunikácia z cestnej siete a bola zaradená do siete mistnych komunikácií
- v roku 2002 na základe požiadavky mč vybudoval stavebník Spoločnosť 7 Plus s.r.o. prepojenie Belinského ulice s Panónskou cestou
- v r.2002 bola daná do užívania stavba cestná svetelná signalizácia v križovatke Panónska-Ševčenkova, na príprave ktorej sa mč finančne podieľala. V križovatke je vyriešené ľavé odbočenie z Panónskej cesty na Ševčenkovu ul. a výjazd zo Ševčenkovej do obidvoch smerov. Znížilo sa tým dopravné zaťaženie na Belinského ulici.
V rokoch 1997 - 2007 budovala mestská časť Bratislava-Petržalka parkovacie miesta na Belinského ulici:
1997 – 12 parkovacích miest – parkovisko Belinského ul. 18
1999 – 8 parkovacích miest – rozšírenie parkoviska na Belinského ul.
2003 – 10 parkovacích miest – rozšírenie parkoviska na Belinského ul.
2006 – 52 parkovacích miest – parkovisko Belinského ul. 10 - 16 a v rámci výstavby bol „preložený“ priľahlý chodník.
V roku 2011 realizovala mestská časť Bratislava-Petržalka chodník zo zámkovej dlažby celkovej plochy cca 151 m2, súvisiaceho dopravného značenia a bezbariérových úpravy pre nevidiacich na Ševčenkovej ul. v úseku od Daňového úradu Bratislava V po Belinského ulicu.
V roku 2011 bol tiež vybudovaný chodník zo zámkovej dlažby na Ševčenkovej ul. č. 4 o ploche cca 20 m2.
Výstavba hromadných garáží:
V spomínanej lokalite postavil investor Vinton Development s.r.o. hromadnú garáž, ktorá je k dispozícii (samozrejme za poplatok) aj verejnosti. V lokalite je ešte stále možné umiestnenie hromadnej garáže s kapacitou cca 280 pm, na parkovisku Švabinského-Kolmá. V prípade nových garáží sa však takmer všade stretávame s nevôľou niektorých obyvatľov, zrejme aj tých istých, ktorí volajú po riešení statickej dorpavy...
Akákoľvek nová plošná výstavba (čiže nie výstavba hromadných garáži) by viedla k degradácii obytného priestoru – najmä zelene, čo je z dlhodobého hľadiska neprípustné.
Pre okamžité riešenie potrieb obyvateľov je možné odporučiť aktívne vyhľadávanie voľných kapacít aj za prípadnú úhradu najmä na parkovisku pre Daňový úrad, plus7, UPC a pod.

Mestská časť Bratislava-Petržalka
05. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Na základe uvedeného považujeme tento podnet za uzavretý.

MÚ BA - Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania