Brančská - 2 chýbajúce spomalovače

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Lukáš Melicher 11. januára 2020

Chýbajúce spomaľovače - Holíčska a Brančská ulica

Na Brančskej: v smere z Pajštúnskej a Brančskú chýba spomaľovač, hoci je tam prechod pre chodcov, autá tam chodia veľmi rýchlo, viacero aut tam parkuje na chodníku, je to neprehľadné a dosť nebezpečné. "Z druhej strany" pri vstupe na Holíčsku zo Šintavskej tam spomaľovač je a dosť by to pomohlo aj z tejto strany. Je tam blízko škôlka a autá tam jazdia fakt rýchlo.

Na Holíčskej ul.: rovnako pri vjazde na parkovisko by pomohol spomaľovač, nakoľko tam jazdia rýchlo najmä vodiči, ktorí rozvážajú jedlo z blízkej pizzérie. Chodník z terasy smerom z BD Holíčska1 ku BD Holíčska23 ústi na ceste, takže je to tam podobné: dochádza tam ku kolíznym situáciám. Terasa je dosť využívaná, nakoľko je tam pošta a obchody a chodník tiež, smeruje na zástavku

13. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet, o jeho doriešení Vás budeme informovať.
24. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
návrh umiestnenia spomaľovacích prahov na Brančskú a Holíčsku ulicu sme podľa zákona
o pozemných komunikáciách prerokovali k Krajským dopravným inšpektorátom KR PZ v Bratislave, ktorý súhlasil len s umiestnením prahu na Brančskej ulici. Po schválení príslušným cestným správnym orgánom zabezpečí realizáciu správca komunikácií v Mestskej časti Ba-Petržalka.
24. február 2020

Lukáš Melicher

Ďakujeme. LM

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.