Chýbajúci bezbarierový prístup pre imobilných

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Martina OARBA 31. marca 2014

Na hlavnej železničnej stanici v Bratislave, kde prejde denne 1000 ľudí chýba bezbarierový prístup po schodoch k nástupištiam pre imobilných alebo mamičky s kočíkmi.

12. apríl 2016

Martin

Bezbariérový prístup k nástupištiam nechýba, len je komplikovanejší:
Je možný cez prechody na na oboch koncoch nástupíšť (na 5. len na východnej strane), avšak len pod dozorom oprávnenej osoby (zamestnanci železničných firiem al. PZ SR).
28. január 2018

Martin

dobrenoviny_sk, Bratislava 12.12.2017 (TASR) - ŽSR zrekonštruujú služobný podchod, ktorý doteraz využívali zamestnanci, prípadne sa ním prepravovali imobilní cestujúci na jednotlivé nástupištia, keďže sa v ňom nachádzajú nákladné výťahy. Po novom sa však otvorí pre verejnosť a štyri existujúce výťahy sa zmodernizujú a pribudne k nim piaty. Každé jedno nástupište tak bude mať zabezpečený prístup aj cez samoobslužný výťah. Výťahy budú po rekonštrukcii na povrchu pri nástupištiach presklené.
"Podchod chceme prerobiť tak, aby bol prístupný verejnosti a aby ho mohli využívať či už mamičky s kočíkmi, alebo cestujúci s ťažkou batožinou, alebo imobilní cestujúci," vysvetlil Erdössy. Túto rekonštrukciu pre ŽSR zrealizuje spoločnosť Metri za vysúťaženú cenu 1,468 milióna eur bez DPH. Práce by sa mali ukončiť v júli budúceho roku.
Od 12.12.2017 až do ukončenia rekonštrukcie však budú platiť pre imobilných cestujúcich obmedzenia. Keďže nebudú môcť využívať nákladné výťahy v služobnom podchode, k nástupištiam sa budú presúvať povrchom cez koľaje po úrovňových prechodoch. "Tým sa zníži komfort pre imobilných cestujúcich," uviedol prednosta stanice Pavol Országh. Budú musieť prísť na stanicu najmenej 40 minút pred odchodom vlaku, aby sa mohli k nemu presunúť.
Takisto sa predĺži aj čas ich presunu po príchode vlakom na stanicu do haly. Budú musieť počkať, kým sa vlak z koľaje odsunie, aby sa mohli presunúť cez koľaje do budovy stanice. Príslušné organizácie, spolky a občianske združenia zdravotne postihnutých ŽSR už o tejto zmene informovali.
18. september 2019

Martin

Vyriešené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania