Psy v Sade Janka Kráľa


Uzavretý
meno
Pavel Nechala 16. mája 2011

V Sade Janka Kráľa platí zákaz voľného pohybu psov. Tento zákaz sa absolútne nedodržuje a občasné kontroly Mestkou políciou sú neúčinné. Problém sa dá vyriešiť buď sprísnením kontroly a zvýšením informovanosti alebo úplným zákazom vstupu psov do parku. Park je obľúbeným miestom pre rodiny s malými deťmi, ktoré takéto psy ohrozujú. V okolí parku je dostatok priestoru aj pre psíčkarov - dunajská hrádza, Chorvátske rameno.

27. júl 2011

Ivan Karaba

Koho ohrozujú? Bol niekto napadnutý? Alebo len robíme z komára somára a nevieme správne posúdiť "zranenia", aké nám môže čivava privodiť?
06. január 2012

Michal Ondrášek

Je vôbec niekde V Bratislave ohraničený park pre psov?. Veď vraj Bratislava hlavné mesto. Keď je voľná plocha, hneď sa tam nasťahuje developer. Už by ste mohli prestať s tými nezmyselnými zákazmi pre psov. Slušné a vychované psi a ich majitelia nemajú problém ich kedykoľvek privolať, a nikoho neohrozujú. A každý vie. že pes deťom neublíži, len ak ho na to majiteľ navedie.
26. máj 2012

everhard

Psy nepatria na sidlisko, ale do rodinnych domov. Tu nemaju co robit. To je moj nazor.
27. máj 2012

Peter

z komara somara pan karaba? nejde o zranenia....mozte si skusit kazdy den umyvat detom topanky ked slapnu do exrementov....
btw to su fasa zakony ked to nema kto kontrlovat naco nam je taky zakaz??
28. máj 2012

Michal Odnrášek

Je zaujímavé, že ľudom vadí hovno od psa. Ale to že celé sídlisko a okolie sa borí v špine to nikoho netrápi.
V Rakúsku musí každý pes mať vzorku DNA, na základe ktorej dokážu identifikovať psa a jeho majiteľa, ak sa niekde vy špinil. Ja osobne neznášam ak niekto po svojom psovi neodprace. A to mám psa. A ten názor, že psy patria do rodinných domov a nie na sídlisko, môže povedať len človek ktorý nemá ani len poňatia, čo pes potrebuje. Ak si myslíte, že pes bude šťastný vo veľkej záhrade, tak ste riadne mimo.
P.S. Všetky tieto debaty vznikajú proti ľuďom čo majú psov. Bez toho aby sa niekto pozrel aj na ich stránku. V Čechách to už pochopili, A vo veľkých mestách vyčleňujú parky ktoré sú ohradené a sú určené pre psíčkarov. Apropo ľudia bez psov tam môžu chodiť tiež, a nikomu neprekážajú.
Žijeme bohužiaľ v krajine, kde názor občana je druhoradý, ale povedzme si to rovno - môžme si za to sami.
28. máj 2012

Peter

ano v BA je dost parko pre psov, Petrzalka ich ma najviac su oznacene znackou VOLNY VYBEH PSA len sa treba pozerat a mat volu take miesto najst, ale to je pre niekoho problem urobit krok navyse. Ano ludom vadi AJ hovno od psa vadia mi aj spaky na zastavkach, auta parkujuce na chodnikoch, ale toto je diskusia o psoch tak nebudem riesit nieco ine. Kludne nech sa spravia DNA testy a nech to zaplatia aroganti ludia co nie su schopni dohliadat na svojich milacikov. Inak to bohuzial nejde darmo budu tabule s napismi PSI NESERTE NA CHODNIKY LEBO LUDOM JE TO JEDNO.
29. máj 2012

Michal Odnrášek

Tak potom máme, ten istý názor. Ja nie som z Petržalky - takže neviem ako je to riešené v Petržalke no v Novom meste je zákaz pohybu psov bez vôdzky. Preto každý deň so svojím psíkom chodím na Kamzík. A máme po probléme.
15. august 2012

Ivan Karaba

Pán Peter, v odkaze sa rieši voľný pohyb psov, pohyb psov na vôdzke neviem ako rieši problém s exkrementami. Ak chcel autor odkazu riešiť exkrementy, tak odkaz zle formuloval.

Mimochodom, ja by som zas bol rád, keby sa riešili fajčiari, ktorí nemajú problém hádzať špaky alebo aj obaly z cigariet kade sa im zapáči a robiť z mesta jedno veľké smetisko. Aspoň teda keď sa prejdem po chodníku, vidím oveľa oveľa viac kôpok so špakmi (ktoré sú pre deti podľa mňa nebezpečnejšie, najmä ak ich berú do úst; exkrementy sú problém skôr len kvôli tomu zoškrabovaniu) ako exkrementov. Fajčiari sú najväčšie mestské prasce.
15. august 2012

Pavel Nechala

Pani, este raz. Ak existuje nejake pravidlo, malo by sa dodrziavat. V parku je zakazany volny pohyb psov a nedodrziava sa. Nespoznam na prvy pohlad ci je pes cviceny alebo nie a nemam doveru ak sa pohybuje volne pri malych detoch. Stresova situacia vznikne, aj ked sa nic nestane. Ano, cigarety su dalsi problem, ako aj obaly z MC Donaldu, ktore zaplnaju kose a ich okolie.
18. marec 2013

Ivana

V Sade J. Kráľa by sa mal navrhnúť a zrealizovať psí park oplotený pletivom s pieskom, mlatom.
13. apríl 2013

Dagmar

Prečo sa psickari v Sade Janka Kráľa nepokutuju ? Kam môžem ísť s deckom na trávu aby mi nestupilo do hovna?
03. január 2014

stklk

Drahá Dagmar, v tom parku sa voľne pohybujú mačky, zajace a aj veveričky. kto im dá pokutu, keď nemajú majiteľa???
Tvoje dieťa môže stúpiť do hovien všetkých týchto zvierat, ľudské nevynímajúc. .
03. január 2014

Dagmar

Zaujímave, že do veveričieho, zajačieho ani mačacieho hovna som ešte nešľapla, čím to asi bude? Žeby si to tie zvieratká odpratávali sami? Asi majú viac rozumu ako majitelia psov , ked si vedia po sebe upratať... A nie je im jedno či žijú v hnoji alebo v čistom prostredí.
08. január 2014

everhard

Psy sa nevedia naucit kadit na urcite miesto. Macky vedia. Po veverickach nie su velke exkrementy. Tiez som do ineho nez Psieho exkrementu este nestupil, mozno tak konskeho... :D
11. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Mestská časť Bratislava – Petržalka opakovane žiada Mestskú políciu hlavného mesta SR Bratislavy
o zvýšený dohľad v lokalitách s vysokou koncentráciou obyvateľov, kde dochádza opakovane k porušovaniu platných predpisov. Tak bolo na začiatku letnej sezóny učinené aj v prípade Sadu Janka Kráľa či Veľkého Draždiaku.

MÚ BA - Petržalka
18. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA V popri plnení ďalších služobných úloh, zamerajú svoju činnosť aj na kontrolu vodenia psov c Sade Janka Kráľa v Bratislave, za účelom kontroly dodržiavania zákona č. 282/2002 Z. z. o niektorých podmienkach držania psov v znení neskorších zákonov.
V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude ihneď vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a priestupcovia z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.


ml. kom. Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania