Štrk na ceste

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

Vyriešený
meno
medick 01. apríla 2014

Na fotke je dobre vidieť, aké množstvá štrku sa každý deň objavia na príjazdovej ceste k Cyklomostu v DNV. Z nespevneného (povoleného?) parkoviska ho neustále vynášajú tam sa otáčajúce autá. Prečo tam každú noc parkujú zo 2-3 nákladné autá? Vznikajú tam často drobné nehody i nebezpečné pády, lebo cyklisti v klesaní z mosta kľučkujú okolo týchto hromádok kamenia a nastávajú kolízie z chodcami i ďalšími cyklistami. Vlajky na moste sú dávno otrhané na zemi, okolie príjazdovej cesty obsypané odpadkami. Tam DENOVA nechodí? A mestský policajt tiež nie? A poriadok budú udržovať v akcii Z občania, lebo dane miznú inde?

24. apríl 2014

Odpoveď samosprávy

Vjazd a parkovanie áut na komunikácii a v blizkosti cyklomostu ul. Na mýte sú pravidelne monitorované štátnou aj mestskou políciou a nedisciplinovaných vodičov sankcionujú. Opakovane sme na to policiu upozorňovali. Aj kompetentni pracovníci MÚ DNV pravidelne kontrolujú predmetný úsek a môžeme potvrdiť, že polícia vo veci koná. Samozrejme, že nie sú prítomní 24hod denne na danom mieste.
Pokiaľ ide o odpadky v okolí smetných košov, koše Denova vyprázdňuje 2x do týždňa, každý pondelok a piatok. Žiaľ stretávame sa často s tým, že ľudia miesto toho, aby svoje odpadky hodili do najbližšie voľného koša, hádžu ich na verejné priestranstvo a po víkende je v okolí košov neporiadok. Plánujeme doplniť ďalší kôš na inkriminované miesto.
Denova podľa potreby predmetnú komunikáciu čistí a pri našej konrole, bola komunikácia vyčistená.

OVDŽP
31. október 2018

Martin U

Cesta bola v októbri 2018 čistá.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania