Vrak na Kovácsovej ulici

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rusovce

Vyriešený

Zaslal: Anonymný užívateľ, 11. apríla 2011

Toto auto je odstavené na danej ulici minimálne pol roka a nepatrí nikomu z okolia. Vzhľadom na obmedzené možnosti parkovania v danej lokalite by bolo vhodné odstrániť ho.

11. apríl 2011

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Nakoľko automobil, ktorý na nachádza na ulici Kovácsova ma ŠPZ, nemôžme toto vozidlo považovať za vrak. Keďže ako uvádzate auto je minimálne pol roka odstavené posunuli sme dotaz MsP na zistenie majiteľa uvedeného motorového vozidla. Na základe ich šetrenia bude majiteľ vyzvaný na odstránenie automobilu. V prípade, že tak nespraví MČ mu vyrúbi daň za zaujatie verejného priestranstva.

Zuzana Červenáková
sekretariát MÚ MČ Bratislava - Rusovce
10. máj 2011

Obcan

Dobry den. Mesiac uplynul a ziadna viditelna zmena sa neudiala. Mozeme vediet v akom stadiu je riesenie tohto podnetu ?
13. jún 2011

Obcan

Dobry den. Dalsi mesiac presiel a stale sa nic neudialo. Zacinam mat vazne pochybnosti ze sa v tejto zalezitosti nieco deje...
Na tomto fore, ani na uradnej tabuli nie je o tom ziadna zmienka.

1. V akom stave je 'dotaz' na MsP ?
2. Zacalo sa setrenie ? Co sa zistilo ?
3. Bol zisteny majitel ? Bol vyzvany na odstranenie ? Je vyzva niekde zverejnena ?
21. jún 2011

Odpoveď samosprávy

MsP preverila, že auto nie je v policajnom pátraní, čiže nepochádza z krádeže a ani nebolo PZ ohlásené odcudzenie tohto motorového vozidla.

Vodič - majiteľ alebo držiteľ vozidla /aj keď má evidenčné číslo z okresu Nitra/ nespáchal žiadny dopravný priestupok.

Keďže vozidlo má ŠPZ, nejedná sa o vrak. Miesto, kde uvedené vozidlo parkuje, je verejne dostupné a žiadne dopravné značenie takéto parkovanie uvedeného vozidla nezakazuje!

MsP zistila, že vozidlo je toho času predmetom dedičského konania, ktoré nie je ukončené a z toho vyplýva, že konkrétny majiteľ predmetného motorového vozidla ešte nie je známy. Vzhľadom na zistené skutočnosti miestny úrad a ani mestská polícia nemá momentálne kompetencie v danej veci konať.

Zuzana Červenáková
MÚ MČ Bratislava – Rusovce
21. jún 2011

Obcan

Dakujem za odpoved! Z uvedeneho vyplyva, ze ak si odstavim auto pred Vasim domom, resp. pred domom p.starostu na par mesiacov tak to bude v poriadku a "miestny úrad a ani mestská polícia nemá momentálne kompetencie v danej veci konať" ?!

Naco mi je taky miestny urad a mestska policia ked nema kompetencie ani zaujem konat ?! Niekedy staci zdravy rozum. Preco v povodnej odpovedi pisete: "Na základe ich šetrenia bude majiteľ vyzvaný na odstránenie automobilu. V prípade, že tak nespraví MČ mu vyrúbi daň za zaujatie verejného priestranstva."

Preco ja ako obcan musim poziadat a zaplatit zaujatie verejneho priestranstva a niekto iny nie?
18. august 2011

Anonymný užívateľ

Dobry den,

auto bolo odstranene, neviem ako, kym a kedy, ale uz tam nie je. Podnet je teda vyrieseny, aj ked pochybujem ze to bolo zasluhou starostu resp. mestskej casti (na zaklade ich reakcii). Skor odhadujem ze to dal do poriadku majitel. Najvacsiu zasluhu teda pripisujem medializacii tohto problemu cez Vasu stranku a za tuto moznost Vam dakujem.

S pozdravom

LK
19. november 2011

Robo

Neviem co sa pan anonym rozculoval, stazoval, este k tomu zbytocne. Uz len z toho hladiska, ze to spominane vozidlo NESTALO pred jeho domom, ale pred firmou v ktorej majitel auta pracoval, dalej uz len zo stanoviska MiÚ - Keďže vozidlo má ŠPZ, nejedná sa o vrak.

Miesto, kde uvedené vozidlo parkuje, je verejne dostupné a žiadne dopravné značenie takéto parkovanie uvedeného vozidla nezakazuje!

Tak keby sa pan anonym snazil zistit majitela vozidla stacilo sa teda dovtipit kedze stalo, ako stalo, ze mohlo patrit niektoremu pracovnikovi z firmy, cize stacilo keby cez tyzden v prac. dobu navstivil danu firmu a bolo by mu oznamene komu momentalne vozidlo patrilo.

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.