Tupého-spomaľovač-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Vyriešený
meno
Podnety_Bronislavy 13. marca 2020

Vrámci projektu osadenia dopravných prahov žiadame o osadenie chýbajúceho dopravného prahu pri vstupe na Tupého ul. z Jaskového radu.
Motorové vozidlá (aj vodiči ťažkej techniky, kde brzdná dráha je podstatne dlhšia ako pri osobnom aute) od tunela v plnej rýchlosti vojdú do Tupého ul. bez toho, aby spomalili a dodržiavali predpísanú rýchlosť 30 km/h.
Jedná sa veľmi nebezpečné manévre, navyše v úseku, kde komunikácia už nedisponuje chodníkom pre peších a vozovka je úzka. Daný spomaľovací prah by mal byť osadený rozumne, tesne pri vstupe na Tupého, kde by neprekážal práve obyvateľom rodinných domov (výjazdy z dvora, garáže, parkovanie pri rodinnom dome a pod.). Je nutnosť zamedziť motorovým vozidlám aby v plnej rýchlosti vošli do zóny a ohrozovali bezpečnosť takýmto správaním. Ďakujeme

27. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podľa vyjadrenia oddelenia investícií a verejného obstarávania spomaľovací prah bol osadený.

Kancelária starostu
27. marec 2020

Podnety_Bronislavy

Dobrý deň,

Podnet je týmto vyriešený a môžete ho označiť za dokončený.
Ďakujeme.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania