Trnavská cesta-stavby a budovy-prekračovanie limitov hluku

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Martin 25. marca 2020

Dobry den. Developer Finep umiestnil kvoli realizacii svojho projektu Jegeho Alej 5 pred budovu Danubius na Trnavskej ceste generator a stavebnu techniku, ktora pocas celeho dna (7-19) sustavne generuje hluk presahujuci 80dB (viacnasobne merania zo vzdialenosti cca 100m, pristroj nie je kalibrovany). Vzhladom na skutocnost ze v tychto dnoch sa vela ludi nachadza doma aj pocas pracovneho tyzdna, obraciam sa na Vas s otazkou, ci su tieto hodnoty neprekracuju povoleny limit hluku, nakolko velmi zneprijemnuju bezne fungovanie v domacnosti (uspavanie malych deti) a pracu z domu.
Vdaka

26. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Riešenie podnetu nie je v kompetenciách magistrátu, preto odporúčame obrátiť sa na Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorý môže kontrolovať hodnoty hluku v životnom prostredí. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zabezpečuje účinnú ochranu obyvateľov pred expozíciou hluku v životnom prostredí, resp. neprekročenie prípustných hodnôt ekvivalentných hladín hluku stanovených vyhláškou Ministerstva zdravotníctva SR.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
26. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Úrad verejného zdravotníctva SR

Trnavská cesta 52,
826 45 Bratislava
e-mail: uvzsr@uvzsr.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.