Stavbárska-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Vyriešený
meno
Andrea Nagyová 25. marca 2020

Dobrý deň, 23.3.2020 okolo 19:00 hod.som videla 2 chlapov, ako za stojisko kontajnerov medzi Stavbárskou 54 a 56 ukladajú sedacku. Prosím o odpratanie

25. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že Vám záleží na čistote a poriadku v našej mestskej časti. Pri takomto čine odporúčame kontaktovať priamo Mestskú políciu hl. mesta SR Bratislavy, prípadne ak máte možnosť odfotografovať osoby, ktoré takto konajú, a zaslať nám foto-dokumentáciu (môžte aj anonymne) na Referát životného prostredia, VPS a odpadového hospodárstva. Pokiaľ nemáme identifikovaných vinníkov, nie je možné uloženie pokuty a nariadenie zjednania nápravy. Mrzí nás, že aj napriek tomu, že Zberný dvor na Majerskej máme naďalej otvorený, vyhadzujú občania objemný odpad v okolí, čím nielenže znečisťujú životné prostredie a verejné priestranstvo, ale dopúšťajú sa aj priestupku. Keďže sa jedná o pozemok v súkromnom vlastníctve, majiteľ pozemku (resp. správca) bude vyzvaný k zjednaniu nápravy.

S prianím pekného dňa

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
31. marec 2020

Andrea Nagyová

V mojom popise som napisala, ze jeden z tych chlapov byva na Stavbarskej 44, aj som ho popisala, no neviem meno, no z mojho podnetu to bolo vymazane... A neviem, ako si predstavujete, ze ich mam zdrzat a pritom volat policiu, prip.ich poprosit, aby mi zapozovali na fotku? Mozno by postacilo, keby mestsky policajti nespali v noci pri skolke na Kameliovej (tak to bolo aj v den, kedy tam skladali sedacku)a radsej by si robili svoju robotu... Takze nabuduce vyfotim z okna ich a poslem vam to na riesenie...
31. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v predchádzajúcej odpovedi sme Vás informovali, aký je najlepší možný spôsob pre vyriešenie danej situácie, nikoho nenútime zasielať nám fotografie alebo kontaktovať políciu, ale naozaj pokiaľ nemáme "páchateľov", nevieme konať. Ak by sa Vám do budúcna podarilo vyhotoviť fotografiu (hoci aj z okna), môžete ju zaslať priamo nám, alebo pre rýchlosť vyriešenia kontaktovať priamo mestskú políciu na č. 159, ktorej poslúži ako materiál pri šetrení podnetu. Privolaná hliadka môže situáciu zdokumentovať, vypočuť svedkov a zisťovať pôvodcu.

Povinnosť udržiavať pozemky v čistote majú predovšetkým vlastníci/správcovia, a tí boli vyzvaní k zjednaniu nápravy. MČ Bratislava-Vrakuňa sa stará o pozemky vo svojom vlastníctve/správe.

S prianím pekného dňa

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania