Tomášikova-strom-neorezaný

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení
meno
Ladislav Čavaňák 25. marca 2020

Chcel by som požiadať o odborné orezanie krásnej veľkej moruše.Konáre visia až na zem a obmedzujú parkovanie .Bolo by škoda nechať ju zničiť ,pretože jej plody slúžia všetkým okoloidúcim Vopred ďakujem.

26. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu životného prostredia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
27. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podnet posúdilo oddelenie tvorby mestskej zelene (Sekcia životného prostredia) a uviedlo nasledovné stanovisko:

Po bližšej lokalizácii predmetného stromu sme zistili, že daná drevina rastie ako cestná zeleň pri cestnej komunikácii III. triedy - Haburská ulica, ktorá je v správe mestskej časti Ružinov.
Drevina síce rastie na pozemkoch vo vlastníctve Hlavného mesta SR, avšak v zmysle Štatútu Hlavného mesta správa komunikácii III. triedy, vrátane cestnej zelene, je zverená do pôsobnosti mestským častiam.

Podnet preposielame na mestskú časť Ružinov.
S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
31. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mestská časť Bratislava - Ružinov zabezpečí stabilizačný rez dreviny rastúcej na Haburskej ulici.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.