Sinokvetná -priechod pre chodcov-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení

hodil by sa tu! kto pozná toto miesto osobne pochopí, kto nepozná treba vstať a príď sa pozrieť ✌️ odporúčanie obyvateľov v mene Ružinovčanov

01. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Miesto je na mape, aj priloženej fotografii označuje Sinokvetnú ulicu. V popise lokality je ale uvedená Hraničná ulica. Na Hraničnej ulici, na mieste kde sa križuje s Prievozskou ulicou, sa už priechod pre chodcov nachádza. Pri zriaďovaní nového priechodu sa posudzuje aj vzdialenosť miesta od ďalšieho priechodu na rovnakej komunikácií.

Prosíme Vás preto o upresnenie vašej požiadavky, aby sme ju následne mohli adresovať na oddelenie dopravného inžinierstva na posúdenie.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
01. apríl 2020

Michal

Pozdravujem, miesto na mape som označil presne, no z neznámych dôvodov to appka následne zverejní že je to na hraničnej.. už som si to všimol u viacerých mojich príspevkov, tak snáď to ITci vylepšia 🙂 Upresňujem teda fotkou, áno jedná sa o prechod cez Sinokvetnú, jednak už len to je prúser, že tam nieje bezbariérový prechod ( pre ZTP, respm aj mamičky s kočíkmi ) musia schádzať na cestu cez obrubník následne vychádzať z cesty na chodník cez obrubník.
01. apríl 2020

Michal

pre lepšiu predstavu a vysvetlenie: jediná možnosť ako prejsť cez cestu ( označené zelenou farbou ) 99,9% ľudí chodí tadiaľto, a áno sú to desiatky až stovky ľudí denne ( mimo karanteneho stavu samozrejme z dúfam že teraz sú doma a práve preto je čas na takéto úpravy bezpečnosti zo steny mesta, mestskej časti, magistrátu či štátu ) vtipne vyznieva ten bezbariérový vystup čo je pri IZMIR kebab fast foode, viď foto, prečo je to vtipné snáď chápeme všetci taktiež prečo je ten prechod dôležitý, že ori pohľade na ďalšie foto, sú retardéri už vo výslužbe a neplnia svoju funkciu, takže nikoho nespomalia! a po ľavej strane môžete vidieť pakrujúce autá, čiže chodci vychádzajú priamo na cestu a auto ich nemusí zaregistrovať. A aj to že v tomto prípade zhodou okolností je pri mnou vyznačenom dúfam že budúcom prechode voľný prechod je šťastie, keďže vo väčšine prípadov aj tam parkuje auto, pre starších ľudí a mamičky s kočíkmi je to hlavolam! Chápeme sa? sú toto jasné a dosť objektívne dôvody aby sa tu spravil prechod? ďakujem ✌️ a ešte som zabudol na poslednú foto, v podstate nejde to ani inak obísť, keďže na tej strane ako je IZMIR kebab parkujú autá plne na chodníku, tam o 1.5m sa nemusíme ani baviť 😊
02. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za doplnenie informácií. Magistrát hlavného mesta spravuje komunikácie I. a II. triedy, komunikácie III. a IV. triedy spravujú príslušné mestské časti. Cesta na Hraničnej ulici je komunikáciou II. triedy a je v správe Magistrátu hl. mestu. Cesta na Sinokvetnej ulici je zaradená medzi komunikácie III. triedy, preto Vašu požiadavku o zriadenie priechodu je potrebné smerovať na úrad mestskej časti Bratislava-Ružinov.

Váš podnet adresujeme na mestskú časť Ružinov, ktorá ho odborne posúdi.
S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
04. apríl 2020

Michal

ďakujem za posunutie a posúdenie tejto "výzvy" foto len pre istotu aj z iných dní aby bola zrejmá situácia.. parkovanie na chodníku + prechod cez cestu pomedzí parkujúce autá.
15. apríl 2020

Michal

toto je len uchovanie - fotodokumentácia z pohľadu chodca, pre mestskú časť, aby to bolo uchované, keď si tento podnet budú prehodnocovať. celé zle, od blokovania auta, neexistujúci prechod, parkovanie chodník, bezbariérový prechod? zabudnite! treba riešiť!
16. apríl 2020

Michal

pridávam ďalšiu súčasť problému, ktorý sa nabaľuje na tento podnet. treba začať myslieť koncepčne a aj tento už neexistujúci spomalovač, zvyšuje riziko. viac tu: Sinokvetná-spomaľovač-poškodený https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/89455/sinokvetna-spomalovac-poskodeny  verím že chápeme všetci spojitosť podnetov ✌️
17. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
01. máj 2020

Michal

tu máte reálnu vizualizáciu čo musia absolvovať občania. 1. prebijajú sa najprv pomedzi autá priamo na cestu bez priechodu 2. prichádzajuce autá by teoreticky mohol spomaliť retardér umiestnený 30metrov do ulice Sinokvetná, avšak je uzt na úrovni cesty , vyšuchaný, takže neplní svoju funkciu ( niekoľko dní je tento podnet samotne nahlásený ) 3. následne po prekonaní cesty ( v tomto prípade mamička s kočíkom a dieťaťom ) musí prekonať výškový rozdiel , keďže tu nikde nieje bezbariérový priestor. paradoxom je však to, že toto je hlavný ťah pre chodcov! čiže každý kto ide touto ulicou musí prekonať toto riziko! obzvlášť mi je ľúto, starších ľudí, imobilných čo práve skupinu mamičiek s deťmi ako v tomto prípade. Prosím Vás o rýchle jednanie a riešenie situácie 🙏✌️
14. máj 2020

Michal

nejaký update? tento podnet, sledovanie tejto situácie, posúdenie stál dosť veľa času moju osobu, preto by som rád počul nejaké nové info. ak nepríde, navštívim Vás osobne ✌️ ďakujem v mene bezpečnosťi Ružinovčanov
03. jún 2020

Michal

je čas na zmenu, nemyslíte? poďme s tým niečo urobiť ‼️✌️ toto predsa nemôže akceptovať, každý jeden čo si podnet naštudujte, musí pochopiť že je to zlé a v závale povinností sa odkladaju alebo skôr nestíhajú vecim😴 MÔŽEM AKO OBČAN POMÔCŤ? ÁNO? TAK AKO? prispejem? urobím zbierku? zabezpečím stravu robotníkom? nakreslím projekt? PROSÍM konajme UŽ 🙏
15. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

posielame vyjadrenie kolegov z oddelenia dopravy:

Navrhovaný priechod nie je možné zrealizovať, nakoľko nie sú splnené kritériá, ktoré stanovuje platná STN.
Pokiaľ ide o parkovanie na chodníku a nie je dodržaná voľná šírka min. 1,50 m, ide o nedodržanie ustanovení zákona a je dopravným priestupkom.
Za dodržiavanie dopravných predpisov je zodpovedná štátna a mestská polícia, ktorá je oprávnená použiť aj reštriktívne opatrenia na zabezpečenia poriadku.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
15. jún 2020

Michal

super ✌️ takže vlastne po pár mesiacoch iniciatívy 0bodov. 😬OK takže STN to neumožňujú ( idem si to naštudovať ) nechceme skôr hľadať riešenia a cestu ako by to šlo realizovať? ako sa takto ľahko vzdať zodpovednosti a práce pre zodpovedných? čo konkrétne STN zakazuje? myslím že bezpečnosť nad všetko a treba teda riešiť zmenu. 🙏 tento podnet treba dotiahnuť do konca
26. august 2020

Michal

choďte to skúsiť s kočíkom prejsť ✌️ fakt super obdivujem každú jednu ženu čo toto musí absolvovať.
25. júl 2021

Michal

chcel by som sa pripomenúť, na dopravnej komisii v septembri 2020, bolo prisľúbené a zapísané, že sa urobia aspoň znížené bezbariérové vstupy do vozovky, aby sa nemusel prekonávať ten vysoký obrubník... pls o update situácie... mestská časť Ružinov, keď nie, zastavím sa osobne.. vďaka ✌️
06. august 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

opätovne sme požiadali kolegov, ktorí majú na starosti túto agendu, aby sa vyjadrili k podnetu.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania