Stavbárska-vandalizmus-pitie alkoholu na verejnosti

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Vyriešený
meno
Zlatica Karafiatova 02. apríla 2020

Pán starosta nač bolo to divadlo v pentagone doobeda s vyhodenim ludi bez domova keď sú už naspäť pod balkonmi zbytočne vyhodené peniaze aj práca ľudí, prečo ich neodviezli na zlaté piesky veď kontajnery tam už sú. Dali sa im zadarmo ruská nenosí ich ani jeden a k tomu aj rušia nočný kľud.

03. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

čo sa týka nočného pokoja, zasiahnuť pri jeho narúšaní môže iba polícia, nie starosta, a to nie je výhovorka, to je zákon. Kontajnerové mestečko na Zlatých pieskoch je určené ako karanténne miesto pre tých, ktorí sú nakazení, nie pre každého, nakoľko bezdomovcov je v BA okolo 4000. Kapacita v spomínanom mestečku je 30 ľudí, nie je možné umiestenie všetkých, len potenciálne nakazených. To, že nenosia rúška môže opäť riešiť a sankcionovať ich iba polícia. V prípade vyčistenia verejného priestranstva a jeho dezinfekcie, ide o povinnosť MČ starať sa o jeho čistotu, preto nepovažujem nikdy za zbytočné, aby sme ho vyčistili.

S prianím pekného dňa

JUDr. Ing. Martin Kuruc
starosta
03. apríl 2020

Zlatica Karafiatova

Tak sem aspoň počas dňa posielajte častejšie hliadku ale nie ze sa tu len otocia a idú preč už 3 týždeň vkuse od rána do rána počúvam ich rev a to je krčma zavretá, dobre vyčistili ste im priestory vychádzali 2 kontajnery sú tu aj nový bezdomovci za chvíľku to bude vyzerať ako predtým a keď ste čistili treba urobiť aj ich WC ktoré si spravili z našich prechodov medzi domami.
04. apríl 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, pani Karafiatova,
komentár preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania