Pri starom letisku-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení

Dobry den, rad by som poukazal na opakovany a na zaklade predoslych podnetov aj dobre znamy problem skladky na ploche Stareho Letiska Vajnory. Foto je vyhotovene v Aprili 2020. Na zaklade historie podnetov sa tento problem riesi opakovane a zial bez vyskedkov. Vlastnik pozemkov sa pomerne casto meni, aktualne je to Stara Tehelna s.r.o. Castokrat tam vidno vozidla najma mimo bratislavskych ECV ktore to vo vecernych hodinach vyuzivaju ako jednoduchy prietor zbavenia sa odpadu ktory neustale pribuda. Mestska cast Vajnory castokrat prezentuje svoj nazor, ze priestor Stareho Letiska je jedinecny a chce udrzat jeho charakter sportovo-rekreacneho arealu, aj napriek tomu ze sa jedna o sukromny pozemok. Ako to teda je? Bude tam neustale zanedbane prostredie plne odpadu a obcasneho stretavania sa asocialov s nalepkou sportovo-rekreacneho arealu? Dakujem za vyjadrenie.

07. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za Váš podnet, ktorý sme zároveň postúpili na príslušný odborný referát MÚ Bratislava - Vajnory. Po jeho prešetrení Vás budeme čo najskôr informovať.

Vopred ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

S pozdravom a úctou

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
09. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mestská časť Bratislava-Vajnory dlhodobo eviduje problémy s nezákonne uloženým odpadom na pozemkoch Pri starom letisku.

Podnety o nezákonnom uloženom odpade preveruje mestská, štátna polícia, na voľne prístupnom pozemku pracovníci mestskej časti, príslušný okresný úrad, ktorý zisťuje zodpovednú osobu za nezákonne uložený odpad, prípadne Inšpekcia životného prostredia SR.

Predmetné pozemky nie sú vo vlastníctve ani v správe mestskej časti a preto mestská časť môže postupovať iba podľa príslušných zákonných ustanovení, t.j. v danej veci podľa zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch.

Ak máte aké akékoľvek informácie o pôvodcovi odpadu, informujete nás prosím. Najvhodnejšie je priamo kontaktovať mestskú políciu na tel. č. 159, alebo štátnu políciu na tel. č. 158.

Napriek uvedenému máme za to, aby poriadok a čistotu zabezpečoval na pozemku jeho vlastník, správca a nájomca.

Mestská časť Bratislava-Vajnory každoročne vynakladá finančné prostriedky na odstraňovanie nezákonne uložených odpadov na jej území aj na pozemkoch iných vlastníkov v zmysle uvedeného zákona.

Ďalej konštatujeme, že napriek tomu, že sa jedná o súkromný pozemok, nie verejný a nie vo vlastníctve ani správe mestskej časti, každý musí rešpektovať platný územný plán hlavného mesta, nevynímajúc súkromných investorov.
Územie Starého letiska je podľa platného územného plánu hlavného mesta určené pre funkčné využitie šport, telovýchova a voľný čas.

Ďakujeme
S pozdravom

Ing. Michaela Hrčková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Roľnícka 109
831 07 Bratislava
č.t. 02/21295222
hrckova@vajnory.sk
12. apríl 2020

Róbert Diky

Dobry den, dakujem za odpoved. Ja urcite so vsetkym spomenutym suhlasim, v podstate som to aj uviedol vo svojej povodnej sprave. Co je ale zvlastne ze tento problem sa opakuje uz niekolko rokov stale dookola a mestska cast nema ziadne, pripadne len obmedzene pravomoci vyzvat vlastnika pozemku na likvidaciu nelegalnej skladky, pripadne vyzvat ho na zamedzenie pristupu na toto problemove miesto. Niektory odpad ma napriklad aj priamy kontakt na majitela, vid foto.
13. apríl 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, pán Diky,
komentár preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.