Turčianska-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený
meno
Matko 12. apríla 2020

Rád by som sa spýtal, koho treba volať kvôli nelegálnemu zaberaniu parkovacích miest. Už nejaký čas na verejných parkovacích miestach v Ružinove postupne pribúdajú kýble, stoličky, rôzne časti nábytku, ktoré na daných komunikáciách nemajú čo robiť. Na začiatku si niektorí ľudia z rodinných domov vyčlenili (niektorí legálne aj s povolením, niektorí nelegálne) miesta, že tam potrebujú dať stavebné stroje na rekonštrukciu, prípadne im má prísť náklad. Tieto miesta ale naďalej používajú na obyčajné parkovanie a pridávajú sa ďalší majitelia okolitých domov, ktorým sa zjavne nechce otvárať brány. Okrem nelegálnemu zabratiu verejného priestranstva používajú rôzne "odpadky", ktoré môžu cúvajúce vozidlá (prípadne za zníženej viditeľnosti aj ostatné vozidlá) poškodiť. Je to vec mestskej polície?

14. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ak sa jedná o jednorázové "bloknutie" kvôli rannej dodávke tovaru v rámci rekonštrukcie atď., pokúsme sa byť k sebe ohľaduplní a tolerovať to.
Po preverení aktuálneho podnetu sme však zistili, že nik nepožiadal o zaujatie verejného priestranstva na Turčianskej ulici, neodvádza poplatok a na základe tohto, nie je dôvod, prečo by ste tam nemohli zaparkovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
14. apríl 2020

Matko

Dobrý deň
Ďakujem za odpoveď. Všimol som si ale, že takúto istú odpoveď ste poslali už v príspevkoch iných užívateľov v minulých rokoch. Na danej ulici a v jej okolí sa toto vďaka nečinnosti samosprávy rozmohlo do obludných rozmerov. Na ulici Zvolenská je už skoro každý druhý rodinný dom s kýblami a stoličkami, pričom každý má bránu s vlastnou garážou. Nie, nejde o dočasné "bloknutie", ktoré sa ako-tak dá tolerovať. Dokonca som sa stretol na Turčianskej s majiteľom, ktorý k "stoličke" prilepil aj označenie že ide o dočasné zabratie a žiadal tým o toleranciu. Po pár mesiacoch tolerovania dokončil stavbu a žiaľ parkovacie miesto blokuje ďalej. Niekoľko krát som doslova 15 minút hľadal parkovacie miesto v blízkom aj ďalekom okolí a keď som nenašiel, odstránil som kýble a zaparkoval. Na druhý deň som si našiel zdvihnuté stierače. Obávam sa, že nabudúce to bude poškriabané auto alebo prepichnuté pneumatiky. Žiadam o usmernenie, či na dané kýble treba volať mestskú políciu (čo predpokladám že tá s tým nemá nič spoločné) alebo to vyrieši samospráva cez odvoz a likvidáciu odpadu (keďže samospráva má v správe dané komunikácie) a dané predmety na verejne prístupných komunikáciách nemajú čo robiť.
PS: z fotodokumentácie môžete vidieť aj nelegálne vyznačené "parkovacie miesto" na Turčianskej 12. Toto je tiež jednorázové bloknutie kvôli nakládke tovaru? Zo skúseností viem, že samospráva v prípade svojvoľného vymaľovania čiar na ceste dala tieto odstrániť na náklady majiteľa.
15. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
po konzultácii s oddelením dopravy a územného plánu Vám preposielame stanovisko:

Aktuálne sa už spracováva projekt organizácie dopravy pre túto lokalitu spojený s parkovacou politikou. V tomto roku chce mestská časť realizovať aj vyznačenie miest v teréne. Potom bude možné parkovať už iba na vyznačených miestach a keď ich budú potom ľudia aj ďalej blokovať tak to môžeme následne riešiť.
Napr. to čo píšete, že pred 12-kou je nelegálne vyznačené parkovacie miesto nie je pravda – toto nie je označenie vyhradeného parkovania, to musí mať zvislé aj vodorovné značenie. ,,X“ je namaľované pred vjazdom do dvora, takže hoc by sme ho aj zatreli, parkovacie miesto by nepribudlo, pretože pred bránou rodinného domu sa nemôže stáť zo zákona.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
15. apríl 2020

Matko

Ďakujem a odpoveď považujem viac menej za postačujúcu, najmä čo sa týka tohtoročného vyznačovania parkovacích miest.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania