Na pántoch-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený

Pri vinohradnickej ceste nad Juravou

11. apríl 2020

🦢️ Labut22

Toto je už kataster Vajnor, nepatrí to pod Raču. A Vajnory "riešia" všetko najprv obhliadkou MsP a potom postúpením na okresný úrad. Takže skutočné riešenie bude v nedohľadne.
11. apríl 2020

Martin Čulen

ano, je to v katastri Vajnory :/ a to riesenie/neriesenie je smutne :/
14. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za Váš podnet, ktorý sme zároveň postúpili na príslušný odborný referát MÚ Bratislava - Vajnory. Po jeho prešetrení Vás budeme čo najskôr informovať.

Vopred ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

S pozdravom a úctou

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
10. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Váš podnet 89163: Na pántoch-neporiadok a odpadky-čierne skládky bol zaslaný na preverenie mestskej polícii.
V prípade potvrdenia Vášho podnetu a zistenia porušenia zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch mestská polícia postúpi preverenú vec príslušnému úradu na prejednanie priestupku a zistenie zodpovednej osoby za nezákonne uložený odpad.
V prípade, že Okresný úrad Bratislava nezistí zodpovednú osobu, určí orgán, ktorý odpad odstráni.

Ak by v podnete bolo uvedené presného miesto /parcelné číslo pozemku, katastrálne územie, prípadne GPS súradnice/, druh a množstvo uloženého nezákonného odpadu, podnet by bolo možné zaslať priamo na príslušný okresný úrad na ďalšie konanie podľa uvedeného zákona bez preverovania.

S pozdravom

Ing. Michaela Hrčková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Roľnícka 109
831 07 Bratislava
č.t. 02/21295222
hrckova@vajnory.sk
10. máj 2020

Martin Čulen

Dobry den,

dakujem za odpoved - takze ak by som do podnetu uviedol mnozstvo a druh (napr komunalny odpad - 0,5 m3, stavebny - 1 m3), tak by som samosprave usetril pracu?
Ak ano, tak by to bolo aj mozne vylepsenie pre tvrcov stranky, kzori by to mohli pridat do formularu.

Dakujem,

s pozdravom,

Martin Čulen
17. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň prajem,
mestská časť Bratislava-Vajnory zabezpečila odstránenie uvedeného odpadu z pozemku, i napriek tomu, že nie je v jeho vlastníctve ani v správe, v zmysle zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch, z prostriedkov rozpočtu mestskej časti, z dôvodu ochrany životného prostredia.

S pozdravom

Ing. Michaela Hrčková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Roľnícka 109
831 07 Bratislava
č.t. 02/21295222
hrckova@vajnory.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.