Bebravská-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Zuzana Šalková 10. apríla 2020

Dobry den problem spociva v strome ktory rastie pred nasim balkonom.Je to ovocny strom mirabelka.Neustale nam lietaju do bytu osy a vcely takze nemozeme otvarat balkon.Minule leto sme mali tri obrie osie hniezda v balkone volali sme aj hasicov kvoli odstraneniu.Tento rok uz lietaju po balkone aj srsne.Chcem Vas poprosit ci je mozne strom odpilit nakolko kvoli nemu uz nemozeme pouzivat balkon.Za skoru odpoved vopred dakujem Šalkova Z.

10. apríl 2020

🦢️ Labut22

🤦‍♂️ Čo keby ste si radšej balkón zasklili? Máte pod oknom obrovské parkovisko a jediný strom chcete dať odstrániť. Pri južnej orientácii sa Vám v byte pekne oteplí. Žiaľ, strašne veľa ľudí uvažuje stále rovnako krátkozrako.
14. apríl 2020

dedo Marian

Dobrý deň pani
Zuzana Šalkova
predmetný strom je umiestnený na nevhodnom mieste. Korene poškodzujú základy stavby
a konáre znižujú požiarnu bezpečnosť stavby a taktiež poškodzujú obvodové murivo resp. tepelnú izoláciu. Z toho dôvodu je potrebné strom z tohto miesta odstrániť , buď vyrezaním alebo presadením na iné vhodné miesto.
S pozdravom
17. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmený strom sa nachádza na pozemku, ktorého vlastníkom je Hlavné mesto SR Bratislava. Váš podnet im postúpime na riešenie.

S prianím pekného dňa
Kto? Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
28. máj 2020

dedo Marian

Dobrý deň
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava prostredníctvom dodávateľskej firmy vyriešil podnet pána Ladislava zo 17.05.2020 - zlomený konár na strome pred vchodom Žitavská 2. Ak už bola dodávateľská firma vo Vrakuni prečo nevykonala nápravu aj s týmto stromom?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania