Roľnícka-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

V riešení
meno
Peter Oravec 15. apríla 2020

Skládka v potoku pri cyklotrase Jurava medzi Vajnormi a Ivánkou. Prosím o riešenie.

20. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za Váš podnet, ktorý sme zároveň postúpili na príslušný odborný referát MÚ Bratislava - Vajnory. Po jeho prešetrení Vás budeme čo najskôr informovať.

Vopred ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

S pozdravom a úctou

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
27. apríl 2020

Branislav Nopp

ináč tie biele a červené konzoly sú z neďalekej stavby D4, predpokladám, že silné vetry ich tam zaviali...
07. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dňa 05.05.2020 bola na základe Vášho podnetu pracovníkom mestskej časti vykonaná obhliadka podľa označenej lokality na mapovom zobrazení v lokalite Roľníckej ulici, breh Vajnorského potoka a okolia, pri cyklotrase JURAVA.

Na brehu Vajnorského potoka nebol zistený v danej lokalite žiaden nezákonne uložený odpad. Na roli pri strome sa nachádzal nezákonne uložený stavebný odpad, ktorý mestská časť oznámila Okresnému úradu Bratislava obor starostlivosti o životné prostredie listom zo dňa 03.04.2019 v zmysle zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch. Do dnešného dňa mestská časť neobdržala od okresného úradu žiadne informácie k danej veci. Mestská časť Bratislava-Vajnory požiada o informáciu o stave konania.
Okresný úrad podľa uvedeného zákona v správnom konaní zisťuje osobu zodpovednú za nezákonne uložený odpad a zisťovať či vlastník, správca alebo nájomca nehnuteľnosti, na ktorej došlo k nezákonne umiestneniu odpadu urobil všetky opatrenia na ochranu svojej nehnuteľnosti.
Ak okresný úrad osobu, ktorá nezákonne umiestnila odpad na pozemku nezistí a vlastník, správca alebo nájomca nehnuteľnosti, na ktorej došlo k nezákonne umiestneniu odpadu urobil všetky opatrenia na ochranu svojej nehnuteľnosti určí osobu zo zákona, ktorá odpad odstráni.
Odstránenie stavebného odpadu v stanovenej lehote zabezpečuje v zmysle zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch okresný úrad.

V prípade, ak je odpad uvádzaný vo Vašom podnete uložený v inej lokalite, je potrebné presne označiť miesto nezákonne uloženého odpadu s uvedením parcelného čísla pozemku, katastrálneho územia, prípadne GPS súradnice.

Ďakujem
S pozdravom

Ing. Michaela Hrčková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Roľnícka 109
831 07 Bratislava
č.t. 02/21295222
hrckova@vajnory.sk
07. máj 2020

Peter Oravec

Je to tu:
https://www.google.sk/maps/@48.2044477,17.2313228,3a,75y,55.33h,72.71t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipORhpDa2ci-t0mut03meOz00Wiik45SaQWc5L5w!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipORhpDa2ci-t0mut03meOz00Wiik45SaQWc5L5w%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya106.36113-ro0-fo100!7i10000!8i5000
https://www.google.sk/maps/@48.2045212,17.2313499,3a,75y,315.11h,69.84t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMnWPNvqbnREddElHL0R49-glq7R6lSyD_OCuZ7!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMnWPNvqbnREddElHL0R49-glq7R6lSyD_OCuZ7%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya61.675285-ro-0-fo100!7i5760!8i2880
súradnice:
48°12'16.0"N 17°13'52.8"E
21. september 2020

Peter Oravec

Dobrý deň.
Neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
21. september 2020

Peter Oravec

Podľa tejto fotky by mohlo byť zrejmejšie, kde to presne je.
26. september 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Svätý Jur
24. január 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
24. január 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, pán Oravec,
podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
30. marec 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
30. marec 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
28. apríl 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.