Dorastenecká-cesta-výtlk

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení
meno
Martin 29. apríla 2020

Na konci Šutrákovej ulici smerom na Dorasteneckú vzniká výtlk - prepadlina do cesty po pravdepodobne nevhodne upravenom podklade pri oprave staršej poruchy na vodovode. Diera má priemer 40 cm, hĺbku 10 cm a rýchlo sa zväčšuje. Je poľutovania hodné, že ulica v správe magistrátu, ktorá má len 100 m, je v tak katastrofálnom stave - plná dier a výtlkov a to v takej miere, že už sa nie je ani kam vyhnúť. Naša samospráva asi nevie alebo nechce donútiť magistrát zjednať aspoň opravu jednotlivých výtlkov.

28. apríl 2020

Martin

Prosim admina o schvalenie podnetu - caka uz 5 dni a jama sa zvacsuje.
29. apríl 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Martin,
ospravedlňujem sa, podnet mi nejako vypadol. Je už preposlaný.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
30. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na ulici Dorastenecká je plánovaná prostredníctvom BVS kompletná rekonštrukcia kanalizácie, čo bude znamenať úplne rozkopanie ulice. Pre efektívne využitie finančných zdrojov je preto potrebné najskôr zrealizovať túto rekonštrukciu a následne generálnu opravu vozovky. Evidujeme veľmi zlý stav tejto ulice, z toho dôvodu apelujeme, aby rekonštrukcia bola zaradená do plánu opráv v BVS.

Zároveň sme kontaktovali magistrát, ako správcu komunikácie, aby opravil túto časť pre zamedzenie šírenia poškodenia.

S pozdravom a úctou

MÚ Bratislava – Vajnory

Úsek komunikácie s občanmi
30. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
11. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet a chápeme Vašu frustráciu, ale Magistrát nemôže investovať (teda opravovať výtlky) na komunikáciach mimo jeho správy. Šutráková ulica nie je v správe Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy. Magistrát, preto nezabezpečuje jej opravu a údržbu. Informovali sme MÚ Vajnory a podnet im aj opätovne preposielame, keďže pravdepodobne nesprávne pochopili, ktorej ulici sa týka. Na Váš podnet boli naši zamestnanci osobne skontrolovať stav priľahlých ulíc Rybničnej a Dorasteneckej a výtlky, ktoré sa na nich vyskytujú boli medzitým nahlásené dodávateľovi na opravu.

S pozdravom
Kto? MÚ Vajnory

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
25. máj 2020

Martin

Jama je už týždeň zasypaná asfaltovou zmesou obvyklým spôsobom - bez vyrezania, bez úpravy a zhutnenia podkladu. Ktovie, či aj tie dosky sa skryli pod asfalt. Momentálne prebiehalo provizórne látanie časti Dorasteneckej. Kvalita je "excelentná". Bez vyrezania, počas daždivého dňa zmes sypaná do výtlkov a ubitá žabou. Výsledkom sú kopce namiesto dier.
26. máj 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Martin,
komentár s fotografiami preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania