Kýčerského-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: Národná Rada SR

Neriešený
meno
Anonymný užívateľ 05. mája 2020

Zničená časť hriadky a pred vchodom Ministerstva financií meter vysoká burina. (foto z 2.5.20)

05. máj 2020

Anonymný užívateľ

Nafotená plocha nie je trávnik. Teda nepatrí do kategórie podnetu "trávnatá plocha - nepokosená". Je to záhon medzi parkoviskom a chodníkom, ktorý namiesto kríkmi, kvetinami bol vysadený okrasnou trávou. Tá je však na značnej ploche uchodená, zničená. Pred vchodom do budovy z okrasnej trávy vyrastá metrová burina.
06. máj 2020

jajboli

Presne tak. Bola to okrasná tráva, tá sa nekosí. Uvedený priestor by si ale určite zaslúžil obnovu. Čo mi v meste najviac chýba je pravidlená starostlivosť o zeleň, skôr to funguje systémom raz sa to urobí a nechá sa to zničiť, systematická priebežná starostlivosť a kontrola chýba.
Vidno že to komunálnici nerobia z vlastných financií, to by si viac dali záležať na dlhodobom udržaní zelene.
06. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
po preverení podnetu sme zistili, že vlastníkom pozemku je Kancelária Národnej SR. Podnet preposielame.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou, Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
06. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: SR-Kancelária Národnej rady SR, Nám. A. Dubčeka 1, Bratislava, PSČ 800 00, SR

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania