Budatínska-dlhodobo odstavené vozidlo Nissan bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
El Padre 11. mája 2020

Dlhodobo odstavene vozidlo Nissan BL-860IA stojace na chodniku, ktore nedodrziava 1,5 metra odstup, za co malo od MP nasadenu papucu, avsak asi ju po case dali dole, kedze im bolo jasne ze sa jedna o vrak a dalej to nikto neriesil. Takto tam hnije dodnes. STK a EK platila do januara 2020. Ziadam samospravu konat.

01. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

uvedené vozidlo pôjdeme najskôr preveriť, či vozidlo ohrozuje alebo poškodzuje životné prostredie alebo len narúša estetický vzhľad obce. Následne po posúdení budeme postupovať v súlade s § 67 zákona č. 79/2015 Z.z.
Mestá a obce môžu konať len podľa uvedeného paragrafu, keď si držiteľ vozidla nesplnil povinnosť dlhodobo odstaveného vozidla podľa § 67 ods. 1 zákona č. 79/2015 Z.z.
Vozidlo na obrázku nevieme ako dlho parkuje, v akom je technickom stave, či už spĺňa znaky vraku. Má síce prepadnuté kontroly STK a EK, ale má má platné EČV, preto konať v uvedenom prípade by mal Okresný úrad - odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
22. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vozidlo sme dňa 15.6. preverili a umiestnili sme výzvu majiteľovi na odstránenie do 60-ich dní.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
16. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie životného prostredia uviedlo, že dňa 16.10. sa vozidlo na mieste nenachádzalo. Ďakujeme za nahlásenie podnetu.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania