Nevädzová-elektrické vedenie na stĺpoch verejného osvetlenia


V riešení
meno
Stano 02. júna 2020

Dobrý deň,

pozdĺž Ďatelinovej a Nevädzovej vedie po stĺpoch verejného osvetlenia vedenie nejakej siete, už minimálne rok (fotografiu z križovatky Ďatelinová/Nevädzová som našiel v podnete z minulej jari). Na googli z 2014 toto vedenie nie je, v 2019 už áno. Pokiaľ je mi známe, zákony vedenie sietí vzduchom v intraviláne zakazujú od roku 2002.

Bolo by možné zistiť, na základe akého stavebného povolenia bolo toto vedenie vybudované, pokiaľ žiadneho, zariadiť nápravu, a pokiaľ existuje, preskúmať jeho zákonnosť? Nech to v našej mestskej časti za chvíľu nevyzerá ako v Indii.

Ďakujem

03. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
26. jún 2020

Stano

tak sa zda, ze predmetne vedenie vedie ku kamere pri Retre (na strane cajovne), takze to zrejme natiahlo mesto/mestska cast samotna! To to vazne neslo inak, ako takto na hulvata? :-(
26. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

jedná sa pravdepodobne o dátový kábel ku kamere MsP pri Retre. Podnet preto posielame na MsP, ktorá sa vyjadrí k finančnému hľadisku veci, ktoré pravdepodobne zohrávalo hlavnú úlohu pri rozhodnutí o tomto riešení.

S pozdravom
Kto? Mestská polícia hlavného mesta

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania